Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining)

0 393

سلام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی امروز با  ” آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining) ” در خدمت شما عزیزان هستیم ما در این آموزش علاوه بر اینکه بهترین ارزهای رمزنگاری شده را برای استخراج معرفی می کنیم، راه های تشخیص بهترین رمز ارزها برای استخراج را نیز به شما آموزش می دهیم و در این مطلب موارد زیر را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • الزامات استخراج رمز ارزها
 • منظور از استخراج ارز رمزنگار چیست؟
 • نحوه ی استخراج ارزهای رمزنگار چگونه است؟
 • منظور کاربران از سختی استخراج چیست؟
 • هدف از استخراج ارزهای رمزنگاری شده چیست؟
 • ماشین حساب اندازه گیری میزان سود استخراج
 • نحوه ی انتخاب ارزی را که قصد استخراج آن را داریم چگونه است.
 • ریسک های استخراج ارز دیجیتال و راهکار های کاهش ریسک
 • بعضی از مزیت های استخراج ارزهای برتر فعلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 • بعضی از کلماتی که موقع خواندن موارد مرتبط با استخراج بیت کوین و آلت کوین ها با آن رو به رو می شوید.

برای این که بتوانید بهترین ارز دیجیتال برای استخراج را تشخیص دهید و انتخاب کنید، باید اطلاعات گسترده ای را بدانید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید. ما در این مقاله کاملترین اطلاعات را قرار داده ایم تا شما بتوانید با بررسی نکات مهم و کلیدی، بهترین ارز رمزنگاری شده را برای استخراج انتخاب کنید،به همین جهت این مطلب کمی طولانی می باشد.


بهترین ارز رمزنگاری برای استخراج چیست؟

شما می توانید با مطالعه این مطلب در انتخاب ارز دیجیتال خود هوشمندانه تر عمل کنید. در طول این مقاله ما خیلی از جنبه های گوناگون استخراج بیت کوین و آلت کوین ها را مورد بازبینی قرار داده ایم.

پیش از صحبت در مورد گزینش بهترین ارز برای استخراج، لازم است که اول استخراج را برای کاربرانی که به این موضوع آشنایی ندارند، توضیح دهیم.

با این که ارزهای کشور های مختلف توسط دولت های مربوطه چاپ و تولید می شوند اما ارز های دیجیتال تقریبا توسط کامپیوتر ها، سرورها و دستگاه های استخراج ارز تولید می شوند. پس آینده پول کم کم چه می شود؟

می توان گفت هیچ ارز دیجیتالی به شکل فیزیکی تولید نمی شود. با این که فرآیند استخراج ارز دیجیتال کمی پیچیده و سخت است ولی با کمی جست وجو و تحقیق می توانید به مفاهیم اولیه ای از بلاک چین، مسائل فنی و الگوریتم این ارز ها پی ببرید و روند کار را دریابید. برای این کار مطالب پایین به شما کمک می کنند:

یک بار برای همیشه مفاهیم ارز دیجیتال را یاد بگیرید

ارز دیجیتال : از سیر تا پیاز

برای استخراج ارز فاکتور ها وجزئیات زیادی وجود دارد که باید آن ها را دریابیم پس ما سعی می کنیم در ادامه از طریق بازار بیت کوین به آن ها اشاره کنیم.

الزامات استخراج ارز دیجیتال یا همان رمز ارز

برای این که شروع به استخراج ارز بکنید به این چیز ها نیاز پیدا خواهید کرد:

 1. برای استخراج ارز شما به یک والت برای نگهداری ارز دیجیتالی نیاز دارید. این والت در واقع کیف پول شماست که سود و حاصل زحمات شما را با پسورد و سایر اقدامات امنیتی در خود نگه داشته و محافظت می کند.
 2. یک پکیج نرم‌افزاری استخراج ارز ، مانند این نرم افزار AMD (دسترسی به این لینک به دلیل تحریم ها مسدود است از فیلتر ش.کن استفاده کنید)
 3. استخر های آنلاین را شناسایی کرده و درآن ها عضو شوید. استخر استخراج (mining pool)به عده ای از استخراج کنندگان یک ارز خاص گفته می شود که قصد دارند با متحد و یکسان کردن قدرت دستگاه های پردازششان، سود حاصل از استخراج و پایداری استخراج ارز را افزایش دهند. استخراج ارز ها بدون استفاده از این استخر ها کاری بی فایده و بی حاصل است چرا که قدرت استخراج دستگاه شما آنقدر کم است که حتی نمی تواند یک ارز را تولید کند.
 4. برای این که ارز استخراج شده به بیت کوین را بفروشید و آن را به پول کشورتان مثلا ریال تبدیل کنید باید در یکی از صرافی ها و یا پلتفرم های معاملاتی آنلاین عضو شوید. باید توجه کنید که صرافی که می خواهید در آن عضو شوید به ارزی که شما استخراج می کنید ربط دارد. در زمینه ی پیدا کردن صرافی مناسب راهنمایی آن را کامل مطالعه کنید.
 5. برای نگهداری و قرار دادن تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز باید مکانی دارای برق مناسب و تهویه و هوای خنک داشته باشید تا وسایل شما آسیب نبینند.
 6. شما باید برای استخراج ارز یک کامپیوتر یا دسکتاب شخصی سازی شده و ایمن داشته باشد.
 7. برای استخراج ارز یک پردازنده یا یک کارت گرافیک (GPU)مناسب داشته باشید، ترجیحا مارک ATI/Nvidia  یا دستگاه‌های مخصوص استخراج ارز که با نام ASIC شناخته می‌شوند و کاربردشان فقط استخراج ارز دیجیتال است.
 8. از آن جا که حوزه استخراج ارز همه روزه در حال تغییر و تحول است شما باید برای بهبود کارایی استخراج و حل مشکلات، کنجکاوی و علاقه مندی به جست و جو و تحقیق و بررسی در فضای اینترنت داشته باشید و تاجایی بر زبان انگلیسی مسلط باشید چراکه ممکن است با چالش هایی روبه روشوید که برای حل آن ها باید در اینترنت بگردید.

بیشتر بدانید: بهترین ارز دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۱۹ با بیشترین سود

منظور از استخراج (ماینینگ) ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

آموزش تشخیص بهترین ارز دیجیتال برای استخراج

یکی از خصوصیات مهم ارزهای رمز نگار استخراج کردن است. به طور کلی می توان گفت استخراج فرآیندی است که در آن تراکنش‌ها مورد بررسی قرار گرفته تا بر اساس قوانین شبکه باشند. استخراج کننده ها با هزینه های که دریافت می کنند تشویق می شوند که بررسی های لازم را انجام داده و تایید پایانی را انجام دهند.

کاربران شبکه این هزینه را به عنوان کارمزد فرستادن تراکنش ها واریز می کنند. از این رو پاداش ویژه‌ای برای اضافه شدن بلاک جدید در شبکه تولید شده که به آنها پرداخت خواهد شد. به طور کلی به این پرداخت ها پاداش بلاک می‌گویند.

ابزار های مهمی که برای استخراج ارزهای رمزنگار احتیاج دارید شامل کامپیوتر، اینترنت و نرم افزار مخصوصی می باشد. این نرم افزارها را می توانید توسط منبع گیت هاب، متناسب با ارز رمزنگار که قصد استخراج آن را دارید، تهیه نمایید. گاهی اپلیکیشن های لازم  برای استخراج را درون کیف پول ارز رمزنگار مورد نظر قرارمی دهند. به عنوان نمونه می توان به مونرو و الکترونیوم اشاره کرد.

ریسک های استخراج ارزهای رمزنگاری شده

مانند خیلی از کسب و کار ها که ورود و سرمایه گذاری در آن ها ریسک است، ریسک هایی نیز در حوزه ارز دیجیتال وجود دارد که باید آن ها را بپذیرم.

ریسک۱: از دست دادن والت

در اینترنت همه چیز ممکن است. ممکن است روزی به سراغ والت یا همان کیف پول خود بروید ولی ببینید که هک شده یا از بین رفته است. این از بین رفتن می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله این که عدم اطلاع و پیاده‌سازی اقدامات امنیتی، ساخت کیف پول در سرویس نامعتبر، گم‌کردن مشخصات کیف پول و   . …

ریسک ۲: عضویت در استخر های استخراج متقلب

شما ممکن است استخر های استخراج را بدون آگاهی و تحقیق انتخاب کرده باشد که در این صورت مدیر این استخر می تواند با انواع روش ها مانند کمتر نشان دادن قدرت پردازش دستگاه شما یا عدم پرداخت ارز استخراج شده به شما، سبب شود که درآمد شما بسیار پایین آمده و یا کاملا از بین برود.

ریسک ۳: افزایش شدید هزینه های برق

از ان جا که دستگاه های استخراج و سخت افزار های کامپیوتری به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند و کار می کنند، اگر با انتخاب دستگاه نامناسب، تنظیمات نامناسب، ارز نامناسب و سایر دلایل عملیات استخراج را پیش ببریم ممکن است حتی نتوان هزینه ی برق مصرف شده را تامین کرد.

ریسک ۴: هکر ها

اینترنت فضایی است که نقطه ی نقطه ی ان را باید ایمن کنیم و گرنه هکر ها از هر جایی برای دزدیدن اطلاعات شما حمله می کنند و می توانند با حمله به استخر استخراج یا حتی کیف پول شما موجودی ارز شما و دیگران را تخلیه کنند.

ریسک۵: کاهش ارزش رمز ارز استخراج شده

یکی از بدی های بازار ارز دیجیتال دقیقا همین است که هیچ پشتوانه ای ندارد و همانطور که در ابتدا گفتیم هیچ دولتی ان را حمایت نمی کند به همین دلیل یک ارز به راحتی می تواند از بین برود و یا ارزشش به صفر برسد با این که اگر ارز مناسب را انتخاب کنید ممکن است احتمال به صفر رسیدن ارزش ان کم باشد ولی باز هم ریسک کاهش ارزش ان وجود دارد.

راهکار های کاهش ریسک

با این که ریسک در همه جا و همه چیز وجود دارد ولی می توانید با مجموعه اقدامات متقابلی ریسک را به شدت کاهش دهید. به همین دلیل در ادامه به چند راهکار در خصوص مدیریت استخراج ارز برای کاهش ریسک ارائه می کنیم.

راهکار۱: عادت های خوبی در خودتان پرورش دهید.

یک عادت خوب این است که برای نمونه کیف پول خود را در سرویس های معتبر و شناخته شده که کنترل کلید خصوصی را به خودتان می دهند، بسازید. یا می توانید از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.

همچنین شما می توانید عادت خوب پشتیبان گیری را در خود تقویت کنید مثلا هر یک روز یا دو روز از کیف پول خود پشتیبان گیری کنید.

شما باید بدانید که بر روی لینک هایی که به شما وعده ارز رایگان یا توکن می دهند کلیک نکنید؛ ایمیل هایی که از منبع آن ها اطلاعی ندارید، باز نکنید. و فقط اپیلیکیشن ها و نرم افزار هایی نصب و استفاده کنید که از صاحب و منبع آن اطمینان کامل داشته باشید.

راهکار۲: با استخر ها و سرویس های معتبر کار کنید

معمولا استخر های استخراجی که در آن ها فضای گفت وگو بین کاربران فعال است و در آن کاربران آزادانه به گفت و گو می پردازند، از اعتبار بهتری برخورداند و به آن ها بیش تر می توان اطمینان کرد. قطعا باید بدانید که به سرویس هایی که وعده سود بالاتر می دهند، نروید.

راهکار۳: مصرف برق تان را کنترل کنید

شما به راحتی با نگاه کردن به کنتور برق می توانید این کار را انجام دهید. مثلا شما می توانید با مقایسه ی عدد روز قبل و امروز، مقدار کیلووات ساعت مصرف شده انرژی را بدست آورید و در قیمت هر کیلووات ساعت ضرب کنید تا هزینه برق مصرفی بدست آید.

باز کردن مسئله استخراج رمز ارزها

در اینجا می خواهیم به بررسی کارهایی که واحدهای استخراج ارزهای رمزنگار برای امنیت شبکه و آزاد کردن ارز جدید انجام می دهند، بپردازیم. ابتدا استخراج بیت کوین را مورد بررسی قرار می دهیم. این روند برای همه ی ارزهای رمزنگار که احتیاج به استخراج دارند یکسان است:

 • قدم اول: کامپیوتر لیست تراکنش هایی که می خواهند در بلاک چین قرار بگیرند را بررسی می کند. سیستم اطمینان پیدا کرده که هیچ ارزی ۲ بار فرستاده نشود و حساب ها یا کیف پول ها موجودی لازم برای فرستادن بیت کوین درخواست داده شده را دارند.
 • در قدم دوم کامپیوتر معاملات تایید شده را به شکل یک بلاک، دسته بندی خواهد کرد.
 • زمانی که مجموعه ای از معاملات به شکل یک  بلاک در آمدند استخراج کننده می بایست معمایی را که برای منتشر کردن بلاک در شبکه وجود دارد، حل کند. این معما “هش” بلاک نامیده می شود.

نکته: هش با بهره گیری از یک الگوریتم رمزنگاری ساخته شده و به صورت یک نوشته نمایش داده می شود که  تمامی تراکنش های بلاک و اطلاعات مرتبط به فرستنده ها و گیرنده ها را به شکل رشته ای از کاراکترهای مخصوص تبدیل خواهد کرد. ویژگی خاص این بلاک ها اشاره کردن به بلاکی ست که قصد گرفتن تاییدیه انتشار در شبکه را دارد. در صورتی که شما تغیرات جزئی در اطلاعات ایجاد کنید ، هش به طور کامل عوض می شود. این ویژگی اهمیت زیادی دارد چرا که امکان هر نوع تغییر در بلاک های آینده را از بین خواهد برد.

 • زمانی که سیستم استخراج کننده بتواند به درستی ترکیب حروف و اعداد هش را حدس بزند،  امکان انتشار بلاک در آخر زنجیره را دارد.
 • از آن جایی که هر بلاک محتوای هش بلاک قبل از خود را به همراه دارد. ، نمی توان زنجیره را تغییر داد. به طور مثال اگر شخصی قصد تغییر تعداد بیت کوین در یک آدرس را داشته باشد باعث شده که تمام بلاک در زنجیره نامعتبر قرار گیرد.

یادگیری بیشتر: آموزش استخراج دوج کوین

سختی استخراج ارزهای رمزنگاری شده

سختی استخراج ارز دیجیتال

در فرآیند استخراج ارزها برای این که از امنیت و عادلانه بودن آن مطمئن باشیم، مکانیزمی طراحی شده است که به ان سختی استخراج(Mining difficulty) می گوییم. اگر بخوایم این مسئله را ساده تر بیان کنیم، با افزایش سختی استخراج یک ارز، قدرت پردازش برای استخراج یک واحد ارز دیجیتال افزایش می یابد که این افزایش قدرت پردازش میزان اعتماد ما را نسبت به آن ارز بیش تر خواهد کرد.

قاعدتا وقتی سختی استخراج یک ارز افزایش یابد، برای استخراج آن به سخت افزاری قدرتمند تر برای پردازش نیاز است. امروزه نیز سختی استخراج ارزهایی که پرطرفدار تر و محبوب تراند، بیش تر است و این روند روز به روز برای این ارز ها در حال افزایش است.

این روند سختی استخراج در ارز بیت کوین به حدی پیش رفته که یک نفر در خانه با کامپیوتر خانگی خود حال هرچه قدر هم که پیشرفته و با قدرت پردازش بالا باشد، نمی تواند فعالیت سود اوری برای استخراج ارز انجام دهد.

شبکه ارز رمزنگار به شکل اتوماتیک سختی مسائلی را که می بایست حل شوند را تغییر می دهد. این امر باعث شده که ارز با سرعتی ثابت انتشار پیدا کند. چنان چه تعداد استخراج کنندگان شبکه بیشتر شود ، باعث پیدا کردن سختی آن می شود.

در صورتی که استخراج کنندگان اندکی شبکه را حفظ نمایند،می توان گفت حل کردن مشکلات شبکه آسان خواهد شد.سختی یک ارز از میزان سودآوری استخراجش هم تاثیر می پذیرد. چنان چه سخت افزار شما یک GPU می باشد، مناسب ترین ارز برای استخراج، ارزی است که سختی پایینی داشته باشد.

کلمات رایجی که در استخراج رمز ارزها استفاده می شود:

 • نرخ هش: مقدار حدس هایی که یک دستگاه استخراج در هر ثانیه درباره هش یک بلاک میزند.
 • آسیک (Application-Specific Integrated Circuit = ASIC): مداری یکپارچه با کاربردهای ویژه. این تراشه ها به شکل خاصی برای استخراج رمز ارز تولید شده اند. این تراشه ها هزینه ی زیادی دارند و یکی از ابزار های پر مصرف در این زمینه به شمار می روند. ولی مناسب ترین گزینه برای استخراج محسوب می شوند.
 • ریگ ماینینگ : CPU ها، GPU ها مجموعه ای از یک ریگ ماینینگ هستند که با هم برای بیشتر شدن نرخ هش فعالیت می کنند.
 • GPU: واحد پردازش گرافیکی که برای اجرای طراح های سه بعدی، تولید شده اند. این واحدها قادر هستند میزان حدس های زیادتری را نسبت به CPU در یک زمان یکسان بزنند.
 • CPU: واحد پردازنده مرکزی. CPU به مغز انسان شباهت زیادی دارد. CPU اطلاعاتی را که به وسیله ی برنامه های کامپیوتر به آن می دهند را مورد پردازش قرار می دهد. همچنین این قطعه ارزان ترین روش برای استخراج ارزهای رمزنگار محسوب می شود.
 • اثبات کار: روند حدس زدن هش برای اثبات کار شناخته می شود. با وجود اثبات کار دیگر انجام تقلب در شبکه رمز ارزها خیلی دشوار خواهد بود. این یک قابلیت امنیتی حیاتی برای برخی از شبکه های بلاک چین به شمار می رود.

هدف از استخراج ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

برای اینکه بتوان مناسب ترین ارز را انتخاب کرد همان طور که می بینید انتخاب های زیادی پیش روی شما وجود دارد. اول باید هدف خود را مشخص کنید. برای بعضی از افراد این هدف مشخص شده است: سود فوری. بعضی دیگر استخراج را نوعی سرگرمی طلقی می کنند که این کار باعث می شود در زمان طولانی آن ها را ثروتمند کند. در آخر اشخاصی هستند که برای محافظت از شبکه استخراج ارز رمزنگار را انجام می دهند.

معمولا این نوع افراد، به بیت کوین و ارزهای رمزنگار علاقمند هستند. اینگونه افراد اصلا سودآور نیستند و فقط به تمرکز شبکه کمک خواهند کرد. برای آن ها استخراج در شبکه مثل خریداری یک آنتی ویروس است که به امنیت سیستم کامپیوتر شما کمک خواهد کرد و همه می بایست این کار را انجام دهند. و تصور کنید که اگر هدف شما از استخراج، کسب سود و درآمد باشد.

سودآوری در زمان کوتاه

در صورتی که شما تنها در پی کسب سود در زمان کوتاه باشید ، می بایست با عوض کردن شرایط استخراج بروز باشید. از آن جایی که سختی استخراج برای هر ارز رو به روز در حال عوض شدن است، و از آن جا که برای انجام این کار شما سخت افزار خود را تهیه کرده اید، این که به شما گفته شود از سخت افزار خود فقط در استخراج یک ارز استفاده نمایید، به طور حتم توصیه خوبی نیست.

به این دلیل است که انتخاب یک ارز مناسب برای استخراج، از اهمیت بالایی برخوردار است. به این شکل شما مناسب ترین ارزها را برای استخراج خواهید شناخت و می توانید با استخراج آلت کوین هایی به بیشترین سود خود در این زمینه دست پیدا کنید.

بیشتر یادبگیرید: آموزش تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه

ماشین حساب اندازه گیری میزان سود استخراج

وارد یکی از بخش های مهم آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining) می شویم ، یکی از آسان ترین روش ها برای محاسبه میزان سود خود از استخراج استفاده از ماشین حساب های سودآوری استخراج می باشد. تعدادی از آن ها برای استفاده وجود دارد.

یکی از مورد هایی که می خواهیم به آن اشاره کنیم استفاده از کریپتو کامپیر می باشد. تمام چیزی که می بایست وارد نمایید اطلاعات زیادتری است و بعد ماشین حساب به شما نشان خواهد داد که کدام یک از ارزهای بیت کوین،اتریوم، مونرو، لایت کوین،دش، زی کش، اتریوم کلاسیک و پاسکال کوین، بیشترین سود را برای شما دارد. و این را هم برای شما باید بگوییم که ماشین حساب های دیگری هم هستند که میزان سود ارزها را به شما نمایش می دهند.

پیدا کردن ارزی که با استفاده از ماشین حساب مقایسه استخراج بدست می آید، کار سختی نیست. تنهای کاری که باید انجام دهید پشت سر گذاشتن مراحل زیر می باشد:

قدرت هش (نرخ هش) سیستم استخراج خود را درج کنید. نرخ هش در هر GPU یا CPU با هم فرق دارند. این امکان برای شما فراهم شده است نرخ هش واحد غیر تخصصی (GPU یا CPU) خود را در اینجا یا تراشه اسیک خود را در این جا مورد بررسی قرار دهید.

برای وارد کردن میزان مصرف برق دستگاه باید برحسب وات آن را درج کنید. این مشخصات را می بایست در جایی که مرتبط به صفحه مشخصات دستگاه استخراج شما می باشد، قرار دهید.

بهترین رمز ارز برای استخراج - نرخ هش واحد غیر تخصصی (GPU یا CPU)

 • هزینه ی میزان مصرف برق خود را بر اساس منطقه ای که در آن زندگی می کنید وارد کنید. برای این کار می توانید از قبض برق خود برای محاسبه ی دقیق آن استفاده کنید.
 • چنان چه احتیاجی بود کارمزد استخراج ارز خود را هم وارد کنید.
 • سپس ماشین حساب به راحتی سود روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه شما را محاسبه می کند و به شما نشان خواهد داد.

بهترین ارز رمزپایه برای استخراج مونرو

پتانسیل پروژه های طولانی مدت

روش دیگری که برای مشخص کردن بهترین ارز وجود دارد این است که باید نگاهی به میزان سودآوری آن در دراز مدت داشته باشیم. احتمال دارد یک سود چندانی نداشته باشد، ولی استخراج این ارز و گرد آوری آن، قبل از بیشتر شدن قیمت، می تواند سبب باعث سود شود. از جمله ارزهای که به این شکل عمل می کنند می توان به ارز اتریوم اشاره کرد که قادر است نمونه ای از یک پروژه دراز مدت باشد که احتمال دارد الان جز سودآورترین ها نباشد.

چنان چه در حال تصمیم گیری برای انتخاب مناسب ترین ارز برای استخراج هستید، باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید آن هم این است که آیا استخراج ارز مورد نظر را به وسیله ی دستگاه استخراج خود انجام می دهید یا به وسیله ی استخراج ارز های دیگر و بعد عوض کردن آن ارز به ارز مورد نظر خود. و این که از کدام راه سود زیادتری کسب خواهید کرد.

حالا که اطلاعات لازم را درباره استخراج بیت کوین و آلت کوین ها و هم نحوه ی انتخاب بهترین ارز برای استخراج بدست آورده اید، حال باید در مورد ارزهای رمزنگار محبوب برای شما استخراج توضیحاتی را ارائه کنیم.

ساده ترین و بهترین ارز رمزنگار برای استخراج چیست؟

همه ی کسانی که به قضیه ی ارز دیجیتال علاقه مند هستند به دنبال بهترین ارز برای رسیدن به سودآوری بالا هستند تا بتوانند درآمد خود را به بالاترین حد برسانند.

اما اینک درباره ی بهترین ارز دیجیتال. حقیقتا حتی ماهم نمی توانیم به طور دقیق بگوییم بهترین ارز دیجیتال برای استخراج چیست. گاهی پیش می آید که ارز های جدیدی وارد بازار ارز می شوند که به دلیل نا آشنا بودن، کسی به سراغ آن ها نمی رود ولی وقتی توجه زیادی به یک ارز شد، افراد زیادی ناگهانی به سمت ان ارز هجوم آورده و به فکر استخراج آن می افتند و باعث می شود ارزش آن ناگهانی بالا رود و سختی استخراج آن کم کم افزایش می یابد.

معمولا بهترین راه برای یافتن ارز های پر سود برای استخراج، فعال بودن در انجمن های گفت وگو و سایت‌هایی مانند  bitcointalk است که افراد مختلفی در آن درباره ی انواع گوناگونی از ارزها صحبت می کنند. شما اگر بتوانید حرف ها را به خوبی تحلیل کنید می توانید ارز هایی بیابید که با ثبات بوده و هنوز توجه کسی به ان ها جلب نشده است.

پس از یافتن ارز، شروع به استخراج و جمع آوری آن کنید و امید وار باشید که با وارد شدن آن ارز به صرافی های بزرگ تر و توجه بیش تر کاربران، قیمت آن در آینده ای نزدیک رشد پیدا کند. آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining) به پایان رسید ولی ادامه مطلب که ارزهای معروف برای استخراج هستند هم بخش مهمی است و همچنین قسمت نتیجه گیری پایانی را نیز حتما مطالعه کنید.

تعدادی از پر طرفدارترین رمز ارزها برای استخراج

در ادامه تعدادی از بهترین و معروف ترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج را معرفی خواهیم کرد،با ماهمراه باشید.

بیت کوین

آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining)

بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ به عنوان ارز دیجیتال شناخته شد و آن را می توان اولین ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز نامید. با این که در تمام دنیا ارز های رایج کشور ها توسط بانک های مرکزی و دولت ها حمایت و کنترل می شوند، ارز های دیجیتال بدون پشتوانه اند.

ولی ویژگی ها و خصوصیات جالب این ارز ها سبب شده تا افراد زیادی به آن وارد شوند و جذب این بازار کار پرسود گردند. گفتنی است که ارزش بازار کل این ارز ها تا ۸۰۰ میلیارد دلار رشد داشته است.

می توان گفت که بیت کوین در حال حاضر در سطر اول ارزهای رمزنگار قرار گرفته است. البته این را هم باید گفت که بیت کوین تنها ارز سود آور نیست. چرا که در شبکه استخراج  تعداد زیادی دستگاه استخراج اسیک قوی وجود دارد. بیت کوین برای شخصی که نمی تواند میلیون ها دلار را صرف خرید دستگاه های استخراج قوی کند، ارز مناسبی برای استخراج نیست.

مطالعه بیشتر: آموزش استخراج ارز دیجیتال استورج (storj):قدم به قدم+تصویر

اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بیت کویت را به ارزی مناسب برای استخراج تبدیل کند. برای مثال افزایش تمرکز زدایی شبکه. تعداد زیادی از کارشناسان بیت کوین اعتقاد دارندکه بیت کوین تنها ارزی است که سطح بالایی از غیر قابل تغییر و غیر قابل سانسور بودن را داشته و یک ارز غیر متمرکز واقعی تلقی می شود. ها درست کردن یک سیستم استخراج کوچک برای کمک به ایجاد امنیت شبکه از طریق بهترین ارز رمزنگار جهان برای آن ها هزینه زیادی به حساب نمی آید.

آموزش تشخیص بهترین ارز رمزنگار برای استخراج

با این حال اگر در جایی زندگی می کنید که شرایط آب و هوای مناسبی نداشته، هزینه برق بالا بوده و همچنین قصد سرمایه گذاری میلیون دلاری ندارید، بنابراین باید به فکر استخراج آلت کوین ها باشید.

استخراج بیت کوین برای شرکت هایی  که در زمینه ی وسیعی اقدام به راه اندازی مراکز استخراج(اصطلاحا Farm یا مزارع استخراج بیت‌کوین ) می کنند سود بیشتری دارد . یک نمونه ی عالی در این زمینه را می توان یک شرکت چینی به نام Bitmain را نام برد که توانست در سال ۲۰۱۷ بیش از سه میلیارد دلار سود خالص را در این زمینه کسب کند.

اما به جای بیت کوین، ارز های دیگری با شرایط بهتر برای استخراج هستند( آلتکوین ها) که در ادامه درباره تعدادی از آنها توضیح خواهیم داد.

با این که این ارز ها نسبت به بیت کوین ها نوسانات شدیدتر و ریسک بیش تری را دارا هستند اما الزامات کمتری را برای استخراج می طلبند. این الزامات آنقدر کم هستند که یک شخص تازه کار برای ورود و سرمایه گذاری در این حوزه با موانع کمتری روبرو است.

اتریوم (ether)

اتریوم که یک سیستم عامل پرطرفدار برای پیاده سازی قرارداد های هوشمند به شمار می رود، یک پلتفرم متن‌باز، عمومی و مبتنی بر بلاک‌چین است. باید بدانید که ارز اتریوم با نماد ETH دومین ارز بازار از نظر ارزش سرمایه است.

با این که سختی استخراج این ارز به شدت افزایش یافته اما هنوز هم خیلی از افراد استخراج این ارز را پیشنهاد می کنند. این ارز دارای الگورتیم استخراج SHA-3 یا Secure Hash Algorithm 3 است و می‌تواند با کارت گرافیک‌های قدرتمند AMD و Nvidia و از طریق استخرهایی همچون Ethermine ، ۲Miners، Ethpool  ، nanopoolو… استخراج شود.

نرم‌افزار ETHminer  یکی از بهترین انتخاب ها برای استخراج اتریوم است.

https://www.reddit.com/r/EtherMining

این ارز برای پروژه های دراز مدت بسیار مناسب خواهد بود. یکی از بنیان گذاران شبکه reddit، الکسیس اوحانیان، پیش بینی کرده است که هزینه ی هر اتریوم تا آخر سال ۲۰۱۸ تا ۱۵۰۰۰ دلار می تواند افزایش داشته باشد. وی اعتقاد دارد که اتریوم قادر است بیت کوین را پشت سر بگذارد و به با ارزش ترین ارز جهان تبدیل شود. در صورتی که همچین چیزی به وجود آید، استخراج اتریوم یک پروژه دراز مدت عالی خواهد بود. در ادامه به بررسی دقیق تر ارز اتریوم می پردازیم که آیا می تواند مناسب ترین ارز برای استخراج باشد؟

اوحانیان و دیگر مفسران خوش بین به اتریوم اعتقاد دارد که اگر برنامه هایی کاربردی مثل ایر بی ان بی(Air Bnb) یا اوبر(Uber) که می توانند بر روی شبکه اتریوم قرار بگیرند، چنان چه یکی از این برنامه به موفقیت دست پیدا کند، می تواند سبب جهش سریع اتریوم شود.

همین طور می بایست به اتحادیه سرمایه گذاری اتریوم هم اشاره کنیم. این تیم شامل بعضی از بزرگ ترین کمپانی های موجود می باشد که به شکل آزمایشی از برنامه های کاربردی بلاک چین شبکه اتریوم بهره گیری می کنند. چنان چه به عکس زیر نگاهی بیندازید، اسم بعضی از کمپانی های جالب و مهم علاقمند به اتریوم را می توانید ببینید.

مونرو (XMR)

مونرو توانسته نامی خوب در امنیت ارز های دیجیتال از خود به جا بگذارد چراکه اصلی ترین ویژگی ان حفظ حریم خصوصی کاربران و تراکنش‌های ناشناس است. این ارز با الگورتیم CryptoNight استخراج می‌شود و دارای شرایط و خواصی است که استخراج آنرا با دستگاه‌های ASIC مشکل می‌سازد. این ارز یکی از معروف ترین و آسان ترین ارز ها برای استخراج با کامپیوتر شخصی و ریگ است.

برای استخراج مونرو تنها کاری که لازم است انجام دهید، دانلود نرم افزار استخراج و نصب آن بر روی کامپیوتر است و بعد از آن تنها با استفاده از قدرت پردازش کامپیوتر می توانید مونرو را تهیه کنید.

با این حال با استفاده از کامپیوتر شخصی هم نمی توانید درآمد چندانی از استخراج مونرو بدست آورید و باید به کارت های گرافیکی قدرتمند تر و گرانقیمت تر رو بزنید. کارت‌های گرافیک AMD برای اینکار مناسب هستند، البته استخراج با کارت گرافیک Nvidia نیز مقدور خواهد بود.

استخرهای استخراج پرطرفدار مونرو، شامل MultiMiner و GUIminer  است.

از مزیت های این ارز می توان به حفظ حریم خصوصی کاربران اشاره کرد، علت های بسیاری وجود دارد که چرا افراد قصد دارند از آن بهره گیری نمایند. اجازه دهید تا دلیل این که مونرو یکی از ارزهای مناسب برای استخراج است را مورد بررسی قرار دهیم.

افراد بسیاری هستند که به تازگی از مونرو برای تجارت در دارک وب ها بهره گیری می کنند. ولی از حریم خصوصی این ارز در موارد قانونی هم استفاده می شود.

کشور های بسیاری هستند که به مونرو علاقمند شده اند. برای مثال گزارش های بسیاری است از این که کره شمالی از مونرو برای فرار از تحریم های صورت گرفته از جانب غرب استفاده می کند.

با این حال احتمال دارد که استفاده از مونرو برای بعضی از کارهای غیرقانونی، شما را از استفاده آن منصرف کند، ولی از بین بردن ویژگی حریم خصوصی آن خیلی سخت است.

الکترونیوم (Electroneum) با نماد ETN

الکترونیوم  یک انشعاب از ارزدیجیتال مونرو است که روی بلاکچین خود ایجاد شده.این ارز در صدد است تا بازار بازی موبایلی و پرداخت موبایلی را تصرف کند و هم اکنون توانسته اپیلیکیشنی را طراحی کند که به صورت رسمی امکان استخراج ارز روی گوشی موبایل را به ما می دهد.

البته که استخراج روی گوشی حالتی نمایشی دارد و فرآیند استخراج که بسیار سنگین است، پردازنده های گوشی را درگیر خود نمی کند. ولی با این حال پرداخت انجام می گیرد و ارز را می توان بر روی کیف پول مشاهده کرد. استخراج آن کار چندان دشواری نیست،از کیف پول آن برای انجام استخراج استفاده می شود و تنها کافیست برای استخراج الکترونیوم بر روی دکمه آن کلیک نمایید.

الکترونیوم بهترین ارز دیجیتال برای استخراج

گروه الکترونیوم سعی دارد آن را به عنوان ارزی راحت و آسان برای استخراج معرفی کنند. الکترونیوم هدف های بزرگی دارد. گروه پشت این ارز می خواهد آن را به یک ارز رمزنگار غیربانکی تبدیل کند.

با آسان کردن استفاده از اپلیکیشن و متصل شدن آن به تلفن همراه کاربران، آن ها امیدوار هستند که این ارز را به یک ارز رمزنگار غیرمتمرکز تبدیل کنند. این روشی آسان برای استخراج توسط موبایل در اقتصادهای جدید و یک شانس خوب برای شرکت در اقتصاد دیجیتالی بدون احتیاج به بانکداری سنتی می باشد.

زی کش

این ارز هم جز مواردی است که به حریم خصوصی کاربران اهمیت می دهد، یکی از مورد هایی که سبب محبوبیت آن در بین استخراج کنندگان ارزهای رمزنگار شده است این است که مقاومت زیادی در برابر سیستم های اسیک نشان می دهد.

به این معنی است که تا به حال استخراج آن با استفاده از GPU های ارزان، می تواند پرسود باشد. موقع انتخاب مناسب ترین ارز برای استخراج، در صورتی که نمی خواهید هزینه بسیاری صرف GPU کنید، زی کش انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

قابلیت حریم خصوصی زی کش به اندازه ای می باشد که شخص بزرگی مثل ادوارد اسنودن از آن حمایت کرده است. وی اعتقاد دارد که ویژگی حریم خصوصی آن خاص است. وی عضو سابق NSA می باشد و یک کارشناس حفاظت اطلاعات آنلاین است. قسمتی از شهرت او به دلیل افشای اقدامات پنهانی دولت ها در بهره گیری از حریم خصوصی افراد بود که در سال های اخیر خیلی به آن توجه شده است.

لایت‌کوین

این ارز دیجیتال توانسته قابلیت انجام تراکنش هایی با ارمزد بسیار پایین و باسرعت را در اختیار مشتریان قرار دهد. همین امر موجب شده کاربران زیادی به آن جذب شوند و حجم معاملات و نقدشوندگی این ارز را در سطح دنیا بالا ببرند. استخراج این ارز از طریق الگورتیم Scrypt انجام می‎شود.

Litecoin Pool،  Antpool و LTC.top از جمله پر طرفدار ترین استخر های استخراج لایت کوین به شمار می روند. مستخرجین این ارز دارای یک انجمن فعال گفت وگو در Reddit هستند:

https://www.reddit.com/r/litecoinmining

سایر ارزهای رمزنگار پیشنهادی برای استخراج

در این قسمت تعدادی از ارزهای دیجیتالی که معروفیت زیادی نسبت به ارزهای قبلی ندارند ولی برای استخراج مناسب هستند را معرفی کرده ایم.

ZENCash زن کش

ZENCash ارزی است که یک تیم توسعه فعال در پشت آن کار می کند و قابلیت های بیش تری نسبت به ارز های مشابه خود مانند  ZCL و BTCPدارد.

ZenCash یک ارز دیجیتال است که با الگورتیم استخراج equihash می شود و ویژگی‌های خاصی دارد. ZenCash یک فورک از ارز ZClassic است، ZClassic نیز یک فورک از ZCash محسوب می‌شود. به همین دلیل،  ZenCash جنبه‌های حریم خصوصی Zcash که zk-SNARKS نام دارد را داراست.
این ارز جز ۵ ارز پیشنهادی در سایت whattomine به شمار می رود.

 AEON

AEON یکی از ارزهایی است که برای استخراج با CPU مناسب است و با الگورتیم استخراج Cryptonite-light PoW  به کار می اید. این خاصیت باعث کم شدن فاصله بین CPU و GPU می‌شود و شما ۳ برابر هش بیشتری بر روی CPU دریافت خواهید کرد که (در مقایسه با هش ۲ برابری با GPU که با الگورتیم معمولی Cryptonite PoW بدست می‌آید) مقدار مناسبی به حساب می آید.
به نظر می‌رسد این ارز هنوز مورد هجوم دستگاه‌های ASIC نشده است.

Feathercoin با نماد  FTC  

این ارز در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک ارز مشابه بیت کوین عرضه شد و اکنون دارای حجم معاملات کمی است. الگورتیم استخراج ارز، NeoScrypt  است و با GPU استخراج می‌شود.

دوژکوین  (Dogecoin)

ارز دوژکین هم مانند مونرو، با استفاده از کامپیوتر قابلیت استخراج ارز را دارد. این ارز با وجود این که برای سرگرمی و جالبی درست شد اما توانست کاربران زیادی را به خود جلب کرده و به یکی از ۵۰ ارز برتر جهان دست پیدا کند. برای استخراج این ارز از الگورتیم Scrypt استفاده می‌شود.

ارز دوژکین یا دوج چیست؟

این ارز دارای یک والت رسمی برای سیستم عامل ویندوز است.

دوژکوین را می‌توان با استفاده از CPU و کارت گرافیک‌های AMD و Nvidia استخراج کرد. بهترین نرم‌افزار استخراج دوژکوین، CGminer ، CudaMiner  و GUIminer هستند.
برای استخراج دوژکوین با استفاده از قدرت CPU، می‌توانید از نرم‌افزار CPU Miner استفاده کنید.

همچنین امکان پیوستن به استخرهای استخراج مانند CoinEx  و MultiPool نیز وجود دارد.

Vertcoin

این ارز نسبت به سایر ارز ها عمر نسبتا کم تری دارد. استخراج این ارز با الگورتیم Lyra2RE انجام می‎شود. طراحی این ارز به صورتی است که در مقابل دستگاه های مخصوصی که شرکت های بزرگ برای استخراج ارز در نظر گرفته اند، مقاومت و مقابله کند. استخراج این ارز بسیار ساده و تنها از طریق ترم افزاری که توسط این تیم عرضه شده است و تنها با یک کلیک امکان پذیر است.

{لینک نرم‌افزار استخراج Vertcoin}

این نرم افزار به دلیل داشتن یک رابط کاربری، کار استخراج را از طریق CPU و GPU را بسیار ساده کرده است. این ارز دارای دو استخر استخراج است که این دو استخر بر اساس قدرت پردازش شما کار می کنند. اگر شما بیش از ۲ کارت گرافیک داشته باشید ، باید استخراج را از طریق شبکه ۱ انجام دهید ولی اگر شما کمتر از ۲ کارت گرافیک داشتید، باید از طریق شبکه شماره ۲ کار استخراج را انجام دهید.

استخراج Vertcoin هم از طریق کارت گرافیک‌های AMD و هم Nvidia امکان‌پذیر است.

ارزهای رمزنگار دیگری هم هستند

البته این تنها لیست از ارزهای رمزنگار برای استخراج نیست. خیلی از ارزهای دیجیتالی دیگر وجود دارند که می توان برای انتخاب شما مناسب باشند . مواردی که گفته شده می توان گفت جز محبوب ترین ارز های بودند که در حال حاضر از آنها استفاده می شود.

انتخاب مناسب ترین ارز برای استخراج بستگی به اهداف خود استخراج کننده دارد. با این حال امیدوار هستیم که راهنمایی های صورت گرفته درباره نحوه ی انتخاب بهترین ارز و محدود کردن گزینه های مورد نظر، به شما کمک بیشتری کند.

نتیجه گیری و کلام آخر

در اینترنت ارز های بسیار زیادی برای استخراج وجود دارد و یافتن این ارز ها دیگر مشکل خاصی ندارد و شما تنها کافیست که از سایت های Whattomine  و Minergate بازدید کرده و به پیشنهاد های ارزی آن ها توجه کنید. به وسیله ی این سایت ها به راحتی می توانید براساس الگورتیم، هش ریت (Hash rate) و… ارزها را برای استخراج انتخاب کرده و سودآوری آنها را بدست آورید.

البته باید گفت محاسباتی که در سایت ها انجام می گیرد، فاکتورهایی مانند نوسانات احتمالی آینده قیمت ارز، سختی استخراج ارز مورد نظر در آینده و هزینه سخت‌افزار را محاسبه نمی‌کند. علاوه بر کل این ها شما باید مقدار کارمزدی که بعضی استخر ها از شما کم می کنند را هم در نظر بگیرید.

با همه ی این گفته ها نظر ما این است که استخراج ارز با استفاده از کامپیوتر های خانگی به صرفه نیست و شما را تامین نمی کند خصوصا لب تاب ها که اصلا برای استخراج مناسب نیستند زیرا سریع داغ می کنند و حرارتشان بالا رفته و طول عمرشان را کاهش می دهد.

حتی با داشتن یک Rig با ۴ کارت گرافیک هم نمی توان انتظار سود بالایی را داشت و حتی شاید نتواند هم روزی ۱۰ دلار را برای شما سود داشته باشد. شما باید در کنار همه ی این ها هزینه ی سخت افزار را هم در نظر بگیرید چراکه کارت‌ گرافیک‌هایی مانند AMD RX 580  قیمت کمی ندارند و برای خیلی ها یک سرمایه گذاری سنگین محسوب می شوند.

با وجود تمام این مشکلات گفته شده و تغییر و تحولاتی که روز به روز بازار ارز را دچار نوسان می کند و ریسک هایی که سرمایه گذاران باید به جان بخرند اما باز هم افراد زیادی به سرمایه گذاری در آن علاقه مند می شوند.

اگر کسی می خواهد همه ی این دردسر ها را بچشد و در این حوزه ی پر از ریسک سرمایه گذاری کند، نباید به آن به چشم یک شغل پردرآمد و تمام وقت نگاه کند بلکه باید آن را یک فعالیت جانبی در نظر بگیرد.

برای استخراج ارز باید به ارز هایی چشم دوخت که در آینده ممکن است ارزش آن ها افزایش یابد زیرا سود واقعی در واقع وقتی بدست می آید که ارزش یک ارز ۱۰ برابر شود. (اگر ارز استخراج شده بتواند از دست هکرها جان سالم به در ببرد و بتوانیم آنرا حفظ کنیم)

در مورد تجهیزات سخت افزاری این را بگوییم که سرهم بندی آن ها کار یک متخصص است و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.

امیدواریم از آموزش تشخیص بهترین رمز ارز برای استخراج (mining) بهره برده باشید،اگر شما رمز ارز بهتری برای استخراج می شناسید زیر این پست به ما و سایر کاربران معرفی کنید و نظرتان را بگویید.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.