تحلیل فاندامنتال چیست؟+آموزش تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال

0 42
۱۸ min read

 تحلیل فاندامنتال چیست؟+آموزش تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال :بخش عمده ای از نوسانات ارز دیجیتال که طی این چند سال شاهد ان بودیم به دلیل احساساتی شدن برخی سرمایه گذاران بود که ترس از دست دادن سرمایه یا به اصطلاح فومو را داشتند و بدون این که ارزیابی دقیقی از نوسانات و احتمالات رشد ارزی بکنند، آن را خرید و فروش می کردند.

در حقیقت بیش تر ارز های دیجیتال به ارزش خوبی نمی رسند و خیلی از آن ها هم حتی از مرحله آزمایشی برای تبدیل به ارز، با موفقیت عبور نمی کنند. اکنون در این مقاله سعی می شود تا نحوه درست سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال اموزش داده شود که سرمایه گذاران به جای خرید و فروش از روی تبلیغات بازار، بر اساس اطلاعات و تحلیل فاندامنتال تصمیم گیری کنند.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل فاندامنتال چیست : شامل بررسی معیار های اقتصادی، مالی و دیگر معیار های کمی و کیفی مرتبط برای ارزیابی و سنجش ارزش درونی یک اوراق بهادر است.

به عبارت دیگر تحلیل فاندامنتال به بررسی و تحلیل متغییر های کلیدی به نام فاندامنتال ها یا متغییر های اساسی برای ارزیابی دارایی های مالی قابل تجارت مانند ارزدیجیتال است. تحلیل فاندامنتال را شخصی به نام بنجامین گراهام پایه گذاری نمود.

او سرمایه گذار، اقتصاددان و استاد دانشگاه بریتانیایی  آمریکایی بود و به او لقب پدر سرمایه گذاری ارزشی داده بودند. سرمایه گذاری ارزشی در واقع الگوی سذمایه گذاری است که بر پایه خرید اوراق بهادر می چرخد و تحلیل فاندامنتال آن ها را دارایی هایی می داند که کمتر از قیمت واقعی ارزش دارند.
گراهام معتقد است که عوامل شرکتی نظیر دارایی ها، درآمد و پرداخت ها می توانند به اوراق بهادر ارزش دهد. این تغییرات هستند که تغییر قیمت ها را به وجود می اورند و کسی که این نکات را درک کرده و عمل کند، می تواند تصمیم درستی بگیرد و در کارش موفق شود. او قادر خواهد بود نوسانات قیمت را پیش بینی کند.

پیشنهاد می شود حتما سایر آموزش های تحلیل ها را نیز مطالعه نمایید.

تحلیل فاندامنتال در دنیای ارزهای دیجیتال

تحلیل فاندامنتال در دارایی های که شکل سنتی دارند نظیر سهام, بر اساس سلامت مالی شرکت به ارزیابی و ارزش گذاری ان می پردازد. با این که تحلیل فاندامنتل در این زمینه تحلیلی ساده تلقی می شود چون بسیاری از سرمایه گذاران از این گونه دارایی های مالی سنتی اطلاعات بسیار زیادی دارند و به راحتی به تحلیل ان ها می پردازند.

هرچند هنگامی که سخن از ارز های دیجتال به میان می اید، قضیه بسیار متفاوت می شود. بیش تر سرمایه گذاری ها در ارزهای دیجیتال هیچ سود یا درامد و معیار های سنتی را ندارند که افرادی که در دنیای امور مالی فعالیت می کنند، بتوانند از طریق ارزش گذاری دارایی های مالی از ان بهره ببرند.

پس در این گونه موارد سرمایه گذاران ارز های دیجتال باید از دیدگاهی دیگر به این قضیه نگاه کنند و با استفاده از تحقیقات گسترده و ارزیابی پتانسیل های ارز دیجیتال به تحلیل فاندامنتال ان بپردازند.

سرمایه گذاران باید بدانند که تحلیل فاندامنتال به دلیل ماهیت بخصوصی که دارد همیشه جئابگوی بازار ارز دیجیتال نیست. مثلا دنتا کوین(Dentacoin) را در نظر بگیرد که یکی از راه های بلاک چین برای خدمت به صنعت جهانی دندانپزشکی بود. اگر اکنون این سوال ذهن شما را درگیر کرده که یک دندانپزشک برای مراقبت بهتر از بیماران خود، چه نیازی به راهکار بلاک چین دارد، باید گفت که در حقیقت هیچ نیازی ندارد.

یکی از کاربران سایت ردیت که از اعضای بلاک چین دنتا کوین به شمار می رفت در این باره پرسیده بود: چرا این قضیه به پلتفرم غیر متمرکز یا همان بلاک چین نیاز دارد؟ چرا که می توان خدمات خود را به راحتی از طرق اینترنت و سرویس های معمولی ارائه داد.

ین دو سرویس تنها در یک چیز تفاوت دارند؛ ان هم در سیستم تشویقی یا جایزه دهی. به گونه ای که بیمار پس از پرکردن فرم بررسی و نظر سنجی می تواند از طریق سیستم بلاک چین توکن هدیه بگیرد که این کار را می توان با اهدای پول نقد هم انجام داد. پس چه مزیتی دارد که من متوجه ان نمی شوم؟
شاید تصور این برای شما دشوار باشد که وقتی ارزش بازار دنتا کوین در کمتر از یک ماه به ۲ میلیارد دلار رسید, حتی خود حامیان این ارز هم غافلگیر شدند. با این که اکنون ارزش این ارز به ۳۰ میلیون دلار برگشته است و دقیقا همان نقطه ای که فاندامنتال پیش بینی کرده بود اما با این حال همچین رقمی را از سر گذارنده بود.

منبع اطلاعات

بدست اوردن اطلاعات موثق و معتبر در تحلیل فاندامنتال چگونه است؟ فاندامنتال نیاز به تحقیقات بسیار وسیع و گسترده دارد. باید گفت برای ان چندین منبع اطلاعات وجود دارد مانند:
وب سایت های پروژه مورد نظر:

پیدا کردن ارزی که وب سایتی مخصوص به خود نداشته باشد و در ان اهداف و ارائه وایت پیپر و کانال های جمعه خود را تشریح نکرده باشد، بسیار دشوار است.

وایت پیپر:

وایت پیپر از جمله موارد است که تمامی سرمایه گذاران ارز دیجیتال ملزم به مطالعه آن هستند. وایت پیپر مطابق یک گزارش رسمی منتشر می شود که در ان اهداف پروژه و موارد استفاده از پروژه را به طور کامل شرح می دهد. وایت پیپر ها که بیش تر توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان دیگر نوشته می شود، درک ان به طبع کمی سخت تر خواهد بود به همین دلیل سایت هایی مخصوص تحلیل وایت پیپر به وجود امده اند.

کانال های ارتباطی جامعه:

هر پروژه موفق نیاز به وسعت دارد و در انزوا به نتیجه ای نمی رسد. این قضیه برای ارز های دیجیتال هم صدق می کند به گونه ای که تمامی ارز های موفق حداقل در چند شبکه مجازی حضور فعال دارند و حتی بعضی از آنها در برنامه های اسلک (Slack)، تلگرام یا دیسکورد (Discord) کانال های مخصوص به خود ارائه داده اند. شایان ذکر است که بروز رسانی ها توسط توسعه دهندگان بیش تر در وبسایت خود یا پلتفرم آنلاین مدیوم (Medium) منتشر می شود.

نشریات و خبر گزاری ها:

شاید انتظار نداشته باشید که توسعه دهندگان در وبلاگ های خود از موفقیت های بدست آمده تعریف کنند. امروزه خبرنگار های زیادی در حوزه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجتال ظهور کرده اند که این نیاز توسعه دهندگان را برطرف کرده اند. به همین دلیل شما باید همواره مطالب درج شده توسط خبرنگاران را بررسی کنید و ببینید چه مطالبی می گذارند.

همیشه هنگام مطالعه محتوا, منابع را بررسی کنید و صحت و سقم ان را از چندین منبع دیگر بدست اورید و این نکته را بدانید که پرداخت هزینه به اینفلوئنسرها و وبسایت ها برای دریافت پیشنهاد وسوسه کننده برای یک پروژه خاص اصلا چیز عجیبی نیست، اکنون که تقریبا مفهوم سوال  تحلیل فاندامنتال چیست؟ را متوجه شدید می دانید که در این نوع تحلیل ، ارزش یک ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد، لذا پیشنهاد می کنیم مقاله محاسبه ارزش واقعی رمز ارز چگونه است؟ را نیز مطالعه کنید.

 

۷ مرحله تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

قبل از ان که موضوع بحث را باز کنیم این را می گوییم که تحلیل فاندامنتال پروژه های ارز دیجیتال، قاعده کلی که مورد قبول همگان باشد، وجود ندارد. تمام تریدر های با تجربه، با توجه به زمینه مهارتی خود، تجربه مخصوص به خود را بدست اورده اند که فاندامنتال های کمی و کیفی را شامل می شود.

این رویکردی که ما به شما ارائه می دهیم, بر اساس سال ها تجربه بدست امده و تعیین می کند که کدام ارز, ارزش سرمایه گذاری دارد پس لطفا مطابق به نیازتان از این تحلیل ها استفاده کنید.

۱- ارزش بازار

به مجموع ارزش بازار شرکت که بر اساس دلار است، ارزش بازار می گویند و این ارزش اولین تحلیل فاندامنتال از ارز های دیجیتال است. ارزش بازار و تحلیل آن بسیار حائز اهمیت است چراکه به ما می گوید چه ارزی چه قدر رشد داشته است.

برای محاسبه ارزش یک ارز تنها کافیست قیمت فعلی ان ارز را در موجودی گردش ان ضرب کنیم مثلا اگر یک میلیون کوین وجود داشته باشد که ارزش هر کدام ۱ دلار باشد, ارزش کلی بازار ان یک میلیون دلار حساب می شود. همچنین شما می توانید برای یافتن ارزش هر ارزی به صفحات رسمی آن یا دیگر صرافی ها مراجعه کنید و حتی ارزش ان ها را با دیگر ارزها یا یا پول های رایج کشور ها بدست اورید.

 تحلیل فاندامنتال چیست؟

از نظر روانشاناسی بیش تر مردم تمایل دارند تا یک واحد کامل از ارزی را در دست داشته باشند تا مقداری از یک ارز دیگر؛ به همین دلیل به سمت کوین هایی می روند که ارزش کمتری دارند. شایان ذکر است بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ تنها با استفاده از همین تمایل روانی بوده که توانسته اند سود های هنگفتی را بدست اورند.

باید گفت ارزش بازار همین ارزهای ارزان با ارزش بازار ارزهای گران برابری می کند اگر گردش ان ها کمی بیش تر شود. به همین دلیل بسیاری از ارز ها نمی توانند همانند بیت کوین در دوره طلایی خود پیشرفت کنند چرا که نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی دارند. به این دلیل بسیاری از سرمایه گذاران معروف و بزرگ گفته اند که هر چه ارزی، ارزش بازار کمتر داشته باشد، پتانسیل رشد بیش تری خواهد داشت.

۲- موجودی کوین

موجودی کوین در جذب سرمایه گذاران بسیار حائز اهمیت است مثلا بسیاری از هودل کنندگان بیت کوین( کسانی که اصطلاحا به جای خرید و فروش بیت کوین به ذخیره ان می پردازند) معتقدند که با ذخیره ارز خود روی به ثروت هنگفتی خواهند رسید و این را از موجودی بیت کوین که ۲۱ میلیون کوین است می گویند:

« تا کنون ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده است یعنی بیش از ۸۵ درصد تمام بیت کوین ها صادر شده است است.»

 

 تحلیل فاندامنتال چیست؟

 

قانون عرضه و تقاضا مشخص است: همیشه و همه جا عرضه کم و تقاضای زیاد موجب افزایش قیمت خواهد شد. یعنی روزی خواهد رسید که استخراج بیت کوین به پایان رسیده و با عرضه کم ان تقاضا برای ان بسیار زیاد خواهد شد. البته این قانون گاهی اوقات برعکس هم عمل می کند به همین دلیل باید به تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و ایجاد پورتفولیوی سرمایه گذاری خود به موجودی کوین به شدت توجه کرد.

۳- حجم معاملات

حجم معاملات شاخص تعیین کننده ای برای نشان دادن محبوبیت ارز به شمار می رود. حجم معاملات را می توان مقدار ارز خرید و فروش شده در یک بازه زمانی مشخص نامید. این شاخص برای شما میزان فروش و محبوبیت یک ارز را در صرافی ها نشان می دهد. وقتی ارز دیجیتالی شاخص معاملاتی پایینی داشته باشد نشان دهنده این است که تقاضا برای ان وجود دارد.

شما برای اطمینان از درستی شاخص این حجم می توانید از سایت هایی نظیر کوین مارکت پارس یا سایت های صرافی های دیجیتال مراجعه کنید تا میزان تجارت ارز مورد نظر خود را ببینید.

 تحلیل فاندامنتال چیست؟

شما باید به این هم توجه داشته باشد که ارز شما در چند صرافی موجود است. اگر ارز مورد نظر شما فقط در صرافی های کوچک و ناشناس موجود بود حتما دلیلی بر نبود آن در صرافی های بزرگ است؛ دلیلی که اصلا برای شما زیبا نیست.

۴- کاربرد

ما در ابتدای بحث به ارز دنتا کوین به عنوان یک ارز دیجیتال با کاربرد کم اشاره کردیم. متاسفانه بعضی از ارز ها وجود دارند تا موسسان و توسعه دهندگان با شکار و فریب سرمایه گذاران به پول بادآورده و هنگفتی برسند. این سرمایه گذاران با بی اگاهی و بدون توجه به بی فایده بودن این ارز در حل مشکلات مردم در ان ها سرمایه گذاری می کنند.

همیشه این سوال را از خود بپرسید که ایا توسعه دهندگان با این کار گرهی از مشکلات مردم را باز می کنند؟ آیا اگر به فکر مردم هستند این راهکارشان بهبود چشمگیری در وضعیت ایجاد می کند؟

نکته بسیار مهم این که آیا برای حل این مشکل راهکار بلاک چین، راهکاری ضروریست؟ چرا که اگر راهی ارزان تر و سریع تر و آسان تر موجود باشد، بعید است راهکار بلاک چین به نتیجه مطلوبی برسد.

با این که پی بردن به شکست دنتا کوین از هرکسی بر می آمد اما واقعا پیش بینی پتانسیل برخی ارز ها واقعا سخت است. ما برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم که شبکه ای از سرمایه گذاران ارز دیجیتال با پیشینه های مختلف ایجاد کنید تا به صورت گروهی و تیمی به بحث و مجادله درباره پتانسیل کوین ها بپردازید.

۵- موسسان و توسعه دهندگان

بخش مهمی از تحلیل فاندامنتال به بررسی تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال مربوط است. متاسفانه در دنیای ارز دیجیتال افرادی مشغول به فعالیت اند که کار ان ها فقط گول زدن و فریب دادن سرمایه گذاران مبتدی و بی خبر از همه جاست و برای این کار از همه نوع حربه و دروغی استفاده می کنند.

همانطور که گفتیم اصلا برخی ارز های دیجیتال هستند که سرمایه افراد بدون تجربه را از چنگ شان بدزدند. ما برای سرمایه گذاری در این حوزه اکیدا توصیه می کنیم تا قبل از هر کاری به مطالعه و تحقیق و مشاهده کنفرانس ها و مصاحبه ها بپردازید.

۶- موانع بالقوه

وقتی وارد حوزه بلاک چین می شویم ممکن است هر عاملی اشتباه پیش رود. به همین دلیل قبل از هر سرمایه گذاری اول باید اطمینان حاصل کنید که این پروژه از نظر قانونی در چه شرایطی قرار دارد. قاعدتا خیلی از افراد در زمینه های توافق نامه بین المللی کپی رایت و قوانین حفظ حریم خصوصی تخصصی ندارند اما انجمن ها و گروه های ارز دیجیتال در این رابطه می توانند بسیار کمک کننده باشند.

نکته حائز اهمیت بعدی، مقیاس پذیری است. این مقیاس پذیری انقدر مهم است که حتی بیت کوین که بزرگ ترین و معروف ترین ارز دیجیتال جهان است با مشکل جدی مقیاس پذیری روبروست. اتریوم هم به عنوان دومین ارز دیجیتال جهان نیز با همین مشکل روبروست و حیاتش را تهدید می کند.
در آخر اطمینان حاصل کنید این ارز دیجیتال رقبای قابل ذکری دارد یانه. چراکه امروزه ارز های دیجیتال بسیاری نظیر بیت کوین مزیت اول بودن را در این حوزه دارند. این موضوع بیت کوین را قادر کرده که قبل از ورود هر ارز دیگری، توجهات را به سمت خود جلب کند.

۷- نقشه راه

بعضی ارز های دیجتال هیچ نقشه ای برای آینده خود نکشیده اند. این ارز ها با پروژه های بلندپروازانه تغییر دنیا عرضه می شوند اما به هیچ محصول کاربردی نمی رسند. اگر ارزی نقشه راه مبهم و غیر عملی داشت بدانید به هیچ جایی نمی رسد.

نقشه راهی خوب است که به طور کامل مشخص کند چه چیزی و در چه زمانی انجام شده و یا انجام می گیرد. هر چه بیان جزئیات در ان دقیق تر باشد، بهتر است. اطمینان حاصل کنید که به برنامه کلی پروژه خود فکر می کنید. در اخر قصد دارید که به یک محصول کاربردی برسید. شما که قصد ندارید در آینده تمام توجهتیم خود را به بازاریابی گرم کنید.

تا به اینجا به جواب سوال  تحلیل فاندامنتال چیست؟ رسیدیم ولی در ادامه می بینیم که چطور از این تحلیل در ارزهای دیجیتال استفاده کنیم. اگر می خواهید در ارز خاصی سرمایه گذاری کنید، پیشنهاد می کنم تحلیل های فاندامنتال ارزهای دیجیتال را نیز مطالعه کنید.

استفاده از تحلیل فاندامنتال در اتریوم

اتریوم برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ و توسط ویتالیک بوترین محقق و برنامه نویس ارز دیجیتال عرضه شد و توانست به یکی از بزرگ ترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شود. اتریوم خود از روزهای اول حامیان مخصوص خود را داشت که معتقد بودند این ارز جهان را دگرگون می کند. همین نکته سبب شد تا اتریوم مثالمناسبی به نظر رسد.

مطالعه بیشتر:اتریوم در کنار بیت کوین: تحلیل اتر

۱- ارزش بازار

طبق شواهد، تا ژانویه ۲۰۱۹ ارزش بازار اتریوم ۲۸,۵۷۲,۱۹۲,۶۳۹ دلار بود. همین رقم سبب شد تا اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال جهان بعد از بیت کوین معرفی شود.

۲- موجودی کوین

برای عملیات اتریوم باید از ارز دیجیتال اصلی یعنی اتر (ETH) استفاده کرد که اخیرا موجودی ان را ۱۰۰ میلیون کوین عنوان کرده اند. با این که تا الان موجودی اتر محدود نشده است اما گفته شده در اینده ای نزدیک برای ان سقفی تعیین می کنند.
ویتالیک بوترین در این باره گفته است:

«با اطمینان از پایداری این پلتفرم در شرایط مختلف و با توجه به این که دیگر ساخت کوین های جدید برای ماینر های گواه اثبات کار دیگر روش موثری برای عرضه کوین یا هر هدف دیگری نمی باشد، اعلام می کنم که ما در این باره به سقف ۱۲۰ میلیون کوین به توافق رسیده ایم.»

۳- حجم معاملات

در حال حاضر حجم معاملات ۲۴ ساعته اتریوم ۷,۱۸۳,۹۳۹,۷۲۹ دلار است. بخش زیادی از تجارت این ارز در صرافی DOBI انجام می شود. این صرافی دارای پلتفرم بین المللی برای معاملات بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و دیگر ارز های دیجتال به شمار می رود. کوین مارکت کپ هم در این زمینه بیش از ۴۰۰ صرافی را معرفی کرده است که به معامله اتریوم می پردازند.

۴- کاربرد

اتریوم در وب سایت خود گفته است:

« اتریوم دارای پلتفرمی غیر متمرکز است که می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. قراردادهای هوشمند، قرار دادهایی بسیار امن هستند که دقیقا مطابق آن چه برنامه نویسی شده اند،بدون احتمال تعطیلی، سانسور، کلاهبرداری یا مداخله شخص ثالث اجرا می‌شوند. این برنامه ها اجرا شده در بستر بلاک چین های سفارشی هستند که زیرساخت جهانی عظیم، قدرتمند و به اشتراک گذاشته شده ای است که می تواند مالکیت دارایی را عنوان کند.»

توسعه دهندگان اتریوم در صددند تا مردم قادر به ایجاد بازارها، ذخیره ثبت قرض ها و طلب ها، انتقال سرمایه ها طبق دستورالعمل مورد نظر و خیلی کارهای دیگر که تا کنون انجام نگرفته. شایان ذکر است که تمام این امور در کمال اطمینان و بدون واسطه و خطر کلاهبرداری انجام می گیرد.

کاربردهای قراردادهای هوشمند شامل بانکداری و قراردادهای خدمات مالی، ICO ها یا DAICO ها، پیش بینی بازار، اسکرو، امور مالی همتا به همتا، منافع شرکتی، انواع مختلف برنامه های غیرمتمرکز، مالیات، رای گیری، سیاست گذاری و خیلی موارد دیگر نیز می‌شود.

خیلی از شرکت ها راهکار های خود را بر بستر اتریوم تشکیل داده اند نظیر سیویل Civil (نجات نشریات)، بت BAT (حذف تبلیغات دیجیتال)، اتریسیک Etherisc (بیمه غیرمتمرکز)، هوریزون استیت Horizon State (ایمن‌سازی رای گیری دیجیتال)، پراویننس Provenance (بهبود شفافیت زنجیره عرضه(، Giveth (مهندسی مجدد کمک های خیرخواهانه)، Ujo (امکان پذیر ساختن خالقان موسیقی برای رشد)، پاورلجر PowerLedger (دموکراتیک کردن بازارهای انرژی) و Uport (حل مشکل اطلاعات حریم خصوصی) می‌باشد.

۵- موسسان و توسعه دهندگان

اتریوم توسط ویتالیک بوترین برنامه نویس روسی کانادایی و موسس نشریه Bitcoin Magazine شناخته شد. از دیگر اعضای تیم اصلی اتریوم می توان به میهای آلیسی، آنتونی دیلوریو و چارلز هاسکینسون اشاره کرد.
امروزه مدیریت اتریوم توسط بنیادی غیر انتفاعی در سوئیس انجام می شود و کار آن ها ارتقا و پشتیبانی از پلتفرم اتریوم و ایجاد اموزش و تحقیقات و عرضه ان ها به دنیای پروتکل های غیر متمرکز است که باعث پیشرفت بسیاری از توسعه دهندگان در مسیر برنامه های غیر متمرکز می شود.

۶- موانع بالقوه

اگرچه بربستر اتریوم راهکارهای زیادی راه اندازی شده است اما باز هم چندین سد مهم وجود دارد که از رسیدن اتریم به انتظارات جلوگیری می ند. همان گونه که گفیتم بزرگ ترین این مانع که حیات ان را هم تهدید می کند، مقیاس پذیری است. پس اتریوم اگر بخواهد به رایانه جهانی مورد انتظار خود بدل شد، باید به حل این مشکل بپردازد.

ویتالیک بوترین و بسیاری از توسعه دهندگان بزرگ اتریوم در صددند تا پروتکل اتریوم را از مکانیزم اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام (لایه ۱) و افزودن پشتیبانی از زنجیره های جانبی (لایه ۲) انتقال دهند.

بوترین در این رابطه می گوید:

« لایه ۱ را به عنوان بزرگ تر کردن بزرگ راه و ایجاد بزرگ راه های بیش تر و بهتر در نظر گیرید. لایه ۲ نیز مانند داشتن ۱۰ ماشین داخل یک کامیون و داشتن بزرگ راه های بیش تر برای آسان کردن عبور این کامیون ها می باشد. برای حل مشکل مقیاس پذیری، لایه۱ و لایه۲ به عنوان مسیر های مختلفی عنوان می شوند همه اهداف مشترک را جست و جو می کنند و اصولا مقیاس پذیری به روش های مختلف است.»

۷- نقشه راه

اتریوم جدیدا نسخه جدید نقشه راه خود را به نام اتریوم ۲.۰ ارائه کرده است. دارن لنگلی توسعه دهنده ارشد بلاک چین در این زمینه می گوید:

« اتریوم ۲.۰ بعد از ساخت، علاوه بر متعادل کردن غیر متمرکز سازی و امنیت، از تراکنش های داخل زنجیره زیادی حمایت می کند. با وجود این بنیاد، اتریوم قادر است که در زیر ساخت های انتقال ارزش جهانی، پلتفرمی برای سیستم های جدید اقتصادی باشد و در عین حال مرکزی برای همکاری های بین المللی.»

اتریوم ۲.۰ گواه اثبات سهام، شاردینگ و eWASM را ترکیب می‌کند. اتریوم ۲.۰ بر بستر بسیاری از پژوهش ها قرار گرفته است که شامل تجمع امضا، تولید عدد تصادفی، امکان ایجاد فورک، در دسترس بودن اطلاعات، پشتیبانی از لایت کلاینت، ارتباط همتا به همتا و ارتباط بین شارد می‌باشد. طبیعتا توسعه دهندگان اتریوم می توانند حدس بزنند که آینده این ارز به کدام سمت سوق پیدا می کند.

نتیجه گیری

با وجود ۲۰۰۰ ارز دیجیتال، طبیعی است که همه ان ها ارزش سرمایه گذاری نداشته باشند. خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از تحلیل فاندامنتال در انتخاب ارز مناسب و سرمایه گذاری صحیح تصمیم های درست و صحیح بگیرید. همانطور که شرح دادیم استفاده از تحلیل فاندامنتل سخت نیست، تنها کافیست منابع اطلاعات را ارزیابی و بررسی کرده و چند ساعتی از روز را صرف ان کنید.

امیدواریم از مقاله ”  تحلیل فاندامنتال چیست؟ ” بهترین استفاده را در سرمایه گذاری های خود ببرید.

اگر تجربه ای در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال دارید حتما در بخش نظرات با ما و سایر افراد به اشتراک بگذارید.

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از