Ethereum (ETH)
$۲۱۹.۳۴
+۷.۳۴%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۲۳۳.۳۷
+۴.۱۵%
Litecoin (LTC)
$۷۵.۴۲
+۲.۹۳%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۰۴
+۳.۴۸%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
+۴.۲۴%
Ripple (XRP)
$۰.۲۹

بانک ها در رابطه با بیت کوین و بیت کوین کش چه می کنند؟

0 15

بانک ها در رابطه با بیت کوین و بیت کوین کش چه می کنند؟ می توانم به جرئت بگویم که این روزها، بلاک چین به عنوان یک فناوری نو ظهور جایگاه ویژه ای را در دنیا پیدا کرده و گام های بسیاری وجود دارد که در راستای کشف آن و آینده ی آن می توان برداشت. به جرئت می توان گفت درک بلاک چین یک ماجراجویی به حساب می آید که سرشار از فراز و نشیب های غیر قابل پیش بینی است.

همانطور که مارک اندرسون (مدیر شرکت نت اسکیپ) می گوید:

نتیجه عملی این تکنولوژی برای اولین بار، راهی تضمین شده و امن برای انتقال یک ارز دیجیتال از فردی به فرد دیگر به وسیله اینترنت پیدا کرد،  به چالش کشیدن مشروعیت این انتقال توسط هیچ فردی امکان پذیر نیست. همچنین نمی توا پن در رابطه با عواقب این پیشرفت اغراق کرد.

با توجه به ادراک کلی من از بیت کوین، آن را نمی توان به عنوان پول تصور کرد. بلکه میتوان آن را سرکشی و عصیان نسبت به بانک های مرکزی و میل به احاطه زندگی مردم دانست.

من به جرئت می توانم بگویم که بیت کوین و فناوری اش مانند سابق توقف ناپذیر است و هیچ پایانی برای این اتفاق وجود ندارد.

بانک ها بر بیت کوین و سایر فورک ها تسلط پیدا کرده اند

رقابت و ماجرا های میان بیت کوین و بیت کوین کش تبدیل به یک بازی میان سرمایه گذاران شده است که سعی بر بازی دادن طبقه ی متوسط جامعه و ارتقاء خود دارند.

پروؤه ی ارتقا بلوک های بیت کوین به بلوک های دو مگابایتی متوقف شد  و این موضوع سبب افت قیمت بیت کوین و رسیدن آن به قیمت ۵۶۰۰ دلار شد. اندکی بعد ارزش بیت کوین مقداری افزایش پیدا کرد و به ۶۸۰۰ دلار رسید. در طی سال های گذشته شاهد افزایش قیمت این رمز ارز از ۶۰۰ دلار به ۲۵۰۰ دلار و بیشتر بوده ایم. با رسیدن بیت کوین به ارزش ۲۵۰۰ دلار، قیمت آن به صورت ناگهانی تا ۱۱۰۰ دلار کاهش پیدا کرد.

بانک ها بر بیت کوین و سایر فورک ها تسلط پیدا کرده اند

ماینر ها از این اتفاق سود برده و بدون درگیری خاصی به زنجیره پر سود تر انتقال پیدا کردند. اما عده ای در راستای این اتفاق به پاک کنندگان (cleaner) تبدیل شدند. آن ها با به دست آوردن سود، آن را وارد چرخه بانکی میکنند.

بانک ها بیت کوین ر ا کنترل می کنند

بلاک استریم (Blockstream)نقش مهمی را در  عرصه ی بیت کوین و فعالیت آن ایفا می کند. شبکه لایتنینگ (Lightening network) و سگ‌ویت (SegWit)  را این شبکه طراحی و ارائه کرده است. همچنین بسیاری از افراد فعال و توسعه دهنده در حیطه بیت کوین از قبیل: آدام بَک (Adam Back – رئیس بلاک استریم)، جرج مکسول (Gregory Maxwell – مدیر ارشد فناوری بلاک استریم)، مارک فرایدنباخ (Mark Friedenbach – عضو موسس بلاک استریم)، پیتر وویله (Pieter Wuille – توسعه‌دهنده هسته بیت‌کوین)، سامسون ماو (Samson Mow – مسئول امنیت کامپیوتری) و کریستوفر آلن (Christopher Allen – عضو نویسنده پروتکل امنیتی لایه انتقال IETF)) از سوی این سیستم فعالیت می کنند.

سرمایه گذاران بسیاری در این شبکه فعالیت می کنند که یکی از آن ها شرکت سرمایه گذاری راهبردی آکسا(AXA Strategic Ventures) است که سرمایه ای به ارزش ۵۵ میلیون دلار را به این شرکت سپرده است. این شرکت که به عنوان دست راست سرمایه گذاری شرکت غول آسای فرانسوی تبار (AXA Group) ایفای نقش می کند، سال ها پیش به خواسته های بیمه ای هولوکاست که ارزش چند میلیارد دلاری داشت، تن نداد و به این عنوان در  جهان شناخته شد.

در سال ۲۰۱۲ گروهی شامل افراد فعال بانکی و دولتی توسط هنری دی کاستریز مدیر عامل  AXA Group با نام « گروه بیلدربرگ » (Bilderberg Group) احداث شد. این گروه با توانایی ها و استعداد های اعضای خود فابلیت بدست گرفتن یا نابودی بیت کوین را برای خود ایجاد کرد.

یکی دیگر از اتفاق های جالب توجه عرصه ی بیت کوین طی سال های گذشته سانسور و غربال کردن سخت گیرانه محبود ترین حساب ردیت(reddit)  بیت‌کوین به نام /r/Bitcoin  است.

در آغاز شروع به کار بیت کوین برای آن برنامه و مدل تجاری در نظر گرفته شد که مبنی بر سایدچین ها (زنجیره های فرعی) بود. این پلن از پیش تعیین شده موجب شد که بلاک استریم با افزایش اندازه بلوک های بیت کوین مخالفت کند. آن ها با تحت نظر داشتن کد نویش ها، خروجی ها و کد های مورد نظر سود خوبی را برای خود ر قم می زنند.

بیت کوین کش را نمی توان نا متمرکز دانست!

بیت کوین کش توسط تولید کننده ی جهانی و یزرگ سخت افزار استخراج بیت کوین با نام بیت مین (Bitmain) ایجاد و در حال حاضر به عنوان استخراج کننده ی مؤثر و غالب شبکه ی BTC شناخته می شود.

زیروهج (ZeroHedge) چه می گوید؟

بانک خلق چین (PBOC) که همان بانک مرکزی چین است، معتقد می باشد که هر چه تعداد ماینر های بیت کوین در چین افزایش یابد، بانک خلق چین می تواند تسلط بیشتری بر روی بازار جهانی و اقتصاد جهان داشته باشد.

زیروهج (ZeroHedge) چه می گوید؟

با حمایت های دولت چین، ماینر های فعال بیت کوین در شمال غربی این کشور توانشته اند به منابع طبیعی مانند انرژی خورشیدی و بادی دست پیدا کنند. استخراج بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند و این دولت چین را به فکر تآمین منابع کم هزینه برای استخراج بیت کوین انداخت. اما همچنان پاسخ به سوال بانک ها در رابطه با بیت کوین و بیت کوین کش چه می کنند؟ ادامه دارد با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید: تفاوت های اصلی بیت کوین و بیت کوین کش در چیست؟

سیستم بانکداری سعی بر احاطه ی کامل دارد

اتحادیه سرمایه گذاری بیت کوین  (BIT)توسط بری سیلبرت که در سمت مدیر عامل گروه ارز دیجیتال یا DCG فعالیت می کند، مدیریت می شود. او یکی از اعضای فعال هیئت مدیره ی بلاک استریم نیز به شمار می آید.

در واقع نهادهایی مانند بلاک استریم، ریپل (Ripple)، زی‌کش (ZCash)، کوین‌بیس (Coinbase)، بیت‌پی (Bitpay)، سیویک (Civic)، کراکن (Kraken)، کوین‌دسک (Coindesk) تحت نظارت مستقیم گروه ارز دیجیتال هستند.

مت کورالو به عنوان یکی از اعضای اصلی تیم توسعه دهنده سی هسته ی بیت کوین، مدعی است که تیم ارز دیجیتال می تواند ارزش بیت کوین را به عنوان ارزی رمزگذاری شده تا حد زیادی نسبت به سایر رقبای خود به عنوان رمز ارز تغییر دهد. این تیم با برگزاری استارت آپ ها در حوزه ی بیت کوین و پرورش افراد با دانش بالا در ح.زه ی رمز ارز با توجه به سرمایه گذاری های خود در زمینه های مختلف بر روی بیت کوین سعی بر تغییر قوانین و دستورالعمل های مرتبط با رمز ارز ها دارد.

بیت کوین به وجود آورنده ی جنگی جهانی است؟

بیت کوین به وجود آورنده ی جنگی جهانی است؟

مدتی پیش، برگزاری نشستی محرمانه در مکانی که موقعیت آن تعریف نشده است بسیاری از اذهان ر ا درگیر خود نمود. این نشست که با نام (میزگرد ساتوشی) و عنوان نشست “بیلدربرگ” را گرفت با حضور نمایندگانی از تمامی مراکز و شرکت های وابسته به گروه رمز ارز برگزار شد. این اتحاد ابر غول هایی مانند بانک جهانی، سرمایه گذاری فیلدیتی را نیز شامل می شود.

مطالعه بیشتر: افزایش امنیت شبکه بیت کوین : رکورد جدید نرخ هش

سکوت DCG می تواند موجب پیشرفت بیت کوین شود

سکوت DCG می تواند موجب پیشرفت بیت کوین شود segwit2

در گذشته  SegWit2x به عنوان روش و مسیری در جهت توافقنامه هنگ کنگ به جهانیان توسط بری سیلبرت معرفی شد. با ارائه شدن SegWit2x  کوین دسک نیز مقاله ای را منتشر کرد. کوین دسک در این مقاله اظهار کرد که افزایش ظرفیت زنجیره با توجه به افزایش کارمزد ها در بلاک چین امری ضروری است. کوین دسک در راستای ارائه ی راه حل پس از اجرا شدن این طرح توسط افراد جامعه اظهار امیدواری کرد.

نتیجه

اتفاقات اخیر پیش آمده برای بیت کوین مانند ایجاد تورم های مصنوعی و وادار کردن ماینر ها به فروش سرمایه خود می تواند توجهی منطقی بر انحراف بیت کوین از مسیر معمولی خود باشد. شاید به زودی شاهت جایگزینی بیت کوین کش به جای بیت کوین، یا رمز ارز دیگری که بتواند انتظارات سرمایه گذاران را در جهت خلاصی از زنجیره ی بانکداری مرکزی و تمرکز یافته برآورده کند، باشیم.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.