Ethereum (ETH)
$۲۱۹.۳۴
+۷.۳۴%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۲۳۳.۳۷
+۴.۱۵%
Litecoin (LTC)
$۷۵.۴۲
+۲.۹۳%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۰۴
+۳.۴۸%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
+۴.۲۴%
Ripple (XRP)
$۰.۲۹

تکذیب ادعای ذخیره اطلاعات بازیابی کاربران توسط کیف پول کوینومی

0 35

تکذیب ادعای ذخیره اطلاعات بازیابی کاربران توسط کیف پول کوینومی : این کیف پول در تاریخ ۲۷ فوریه ادعاهای گفته شده مبتنی بر ارسال کلمات بازیابی کیف پول ها به گوگل را تکذیب کرد و گفته می شود؛ این کیف پول اعلام داشته سرویس ssl یا HTTPS ارسال کلمات بازیابی را رمزگذاری کرده و گوگل فقط قادر به رمزگشایی پیام ها است.

کوینومی بیان کرده زمانی که کاربر بخواهد کیف پولش را بازگرداند، عبارت بازیابی در این صورت منتقل شده و فقط بر روی نسخه دسکتاپ قابل انجام است و نیز ذخیره نشدن درخواست موارد املایی که به گوگل فرستاده می شوند را اظهار داشته، چرا که درخواست های مخربی هستند که توان پردازش بیشتر آن ها وجود ندارد.

تکذیب ادعای ذخیره اطلاعات بازیابی کاربران توسط کیف پول کوینومی

به دلیل ایجاد یک پیکربندی مخرب در مواردی از این کیف پول، مشکلاتی به وجود آمده است و نیز بیان شده فردی به اسم وایت المعالی Warith Al Maawali در ۲۲ فوریه، حمایت از کیف پول خود در برابر مشکلات اخیر شده راخواستار شده است.

مطالعه بیستر:بهترین کیف پول دوج کوین

بعدا متوجه هک شدن آن شده و ادعای ذخیره کلمات بازیابی کیف پول را در یک سایت «از کوینمی دوری کنید»

AvoidCoinomi بیان کرده است،این کیف پول، موضوع را در اولویت بررسی قرار داده، که معاون شرکت Angelos Leoussis در فضا مجازی اعلام کرده که:

کاربری که نامش ذکر شد قصد اخاذی داشته و به ما بدو بیراه گفته است.

این فرد برای رمزگشایی از HTTPS استفاده نموده. با اینکه در سایت AvoidCoinomi ، ویدیویی مبنی بر مشکلات و آسیب پذیری پیش رو را درج کرده است.

آقا Leoussis در فضا مجازی اقدام به گذاشتن ویدیویی از فرد مذکور مبنی بر این ادعا که، کیف پول دارای بک دور بوده و به آن ها می گوید:

 تنها چند ساعت مهلت دارید تا پول من را باز گردانید، در غیر این صورت شواهدی که از شما دارم را به همه نشان می دهم.

در ۲۳ فوریه آقا المعالی درخواست برگرداندن پول هایش را دارد و گرنه شواهد موجود را با کل جزئیات در رسانه های اجتماعی قرار می دهد. و او تا زمانی صبر خواهد کرد، که شرکت مایل به برگرداندن مالش است. سپس آقا لئوسیس بیان داشته؛ که کوینومی به المعالی گفته است که: کل اطلاعات با جزئیات مربوطه را به ما تحویل بده

در جوابش المعالی بیان کرده:

تا زمانی که از پرداخت پول مطمئن نشوم، این کار را انجام نخواهم داد.

کوینومی در ۲۶ فوریه، اقدام به ثبت تمام پول هایی دزدیده شده در بلک لیست سازمان Chainalysis کرده که هیچ صرافی پذیرای آن ها نخواهد بود.

در دسامبر ۲۰۱۸ در شهر برلین، که سالانه هکرها به چگونگی افشای مدارک امنیتی می پردازند، اظهار به هک کیف پول های سخت‌افزاری ارز دیجیتال نظیر ترزور وان (Trezor One)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر بلو (Ledger Blue) کرده اند. و لجر گفته که نباید این نوع آسیب پذیری را جدی تلقی نمود.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.