Ethereum (ETH)
$۲۲۱.۳۷
+۴.۳۶%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۳۰۰.۷۱
+۰.۹۴%
Litecoin (LTC)
$۷۶.۵۲
-۲.۵%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۳
Monero (XMR)
$۷۶.۰۵
-۵.۶۱%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۱.۶۱%
Ripple (XRP)
$۰.۳۰
-۴.۴۲%

دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند

0 119

دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند ،پیشرفت سریع بلاکچین به عنوان تکنولوژی نو ظهور به واسطه امنیت و سرعت بالای آن دلیل محبوبیتی است که در دنیای تکنولوژی امروز از آن خود کرده است.

بلاکچین و ارز دیجیتال در دانشگاه ها

با پیشرفت فناوری جهان خواهان افرادی است که از این موج پیشرفت عقب نمانندو همگام با این فرایند به سمت جلو حرکت کنند. در واقع می توان گفت با وجود این اتفاقات جهان تشنه ی افرادیست که در عرصه های فناوری، تجارت و بلاک چین استغداد های خود را بروز می دهند.

حتی با بررسی ساده شغل های مربوط به بلاکچین و رمز ارز ها به راحتی متوان به این نکته پی برد که این فناوری جدید با وجود قدمت کمتر از ده سال چگونه جهان را تحت الشعاع قرار داده و در مقابل سرمایه های عظیم قرار گرفته است.

محبوبیت زیاد این عرصه شبب شد که حتی مکان های آموزشی موجود در دنیا مانند دانشگاه ها اهداف آموزشی خود را به این سمت سوق دهند. در اینجا به بررسی تعدادی از این دانشگاه ها می پردازیم:

دانشگاه نیکوزیا قبرس

دانشگاه نیکوزیا به عنوان یک دانشگاه کوچک اولین مدرک کارشناسی ارشد در حوزه ی رمز ارز ها را در جهان ارائه داد. این دوره ی آموزشی با ۱۲ جلسه ی رایگان  MOOC در رابطه با رمز ارزها (DFIN-511) : آشنایی با ارزهای دیجیتال توسط رهبران صنعتی مانند آندریاس آنتونوپولوس و آنتونیس پولمیتیس ارائه می شود.

مطالع بیشتر: برگزاری دوره آموزشی بلاک چین در دانشگاه‌های اروپا

نیکوزیا قبرس -دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارز دیجیتال ارائه می دهند

اگر قصد ادامه دادن این دوره را داشته باشید، این دوازده جلسه اولین گام برنامه ی کارشناسی ارشد رمز ارز ها به شمار می آید. مخاطبین اصلی این دوره ی آموزشی کارافرینان یا افراد تجاری، کارمندان بانک، وکلا، حسابداران، حسابرس‌‌ها، کارگران اجتماعی، NGO ها، افراد غیر ذی‌‌النفع، متخصصان توسعه، مقامات رسمی، سیاست‌‌گذاران و دانشمندان رایانه هستند.

دانشگاه پرینستون آمریکا

یکی دیگر از دانشگاه هایی که ارائه دهنده ی آموزش ها در حیطه ی رمز ارزهاست، دانشگاه پرینستون در ایالت نیوجرسی آمریکا است. این دوره یک دوره ی آموزشی ۱۱ هفته ای آنلاین است، که در پایان آن هیچ مدرکی با دانشجو ارائه نمی شود!

بیشتر بدانید: برگزاری دوره‌های آموزشی ارزهای دیجیتال در دانشگاه‌ استنفورد

پرینستون آمریکا دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارز دیجیتال ارائه می دهند

مسائلی که در این دوره به آن ها پرداخته می‌شوند، عبارتند از:

  • شیوه ی کار بیت کوین و علت تمایز آن
  • عوامل تعیین کننده ی قیمت بیت کوین
  • میزان امنیت بیت کوین و بررسی مشخصات کاربران آن
  • اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد!

با وجود تهیه این ۱۲ ویدئو و ۱۱ اسلاید آموزشی در بهار ۲۰۱۵، هنوز اعتبار خود را در دنیای بلاکچین از دست نداده و به عنوان یک منبع به شمار می آید.

دانشگاه یونیورسیداد مادرید

در دانشگاه مادرید شما می‌توانید در حوزه ی بیت کوین و بلاکچین دیپلم بگیرید! این دوره ی آموزشی کاملا رایگان است و شما احتیاجی به دانش پیشین ندارید. نرم افزار های بیت کوینی به شما آموزش داده می شوند. اما دانستن درباره ی پایتون و زبان های یونیکس به کارتان خواهد آمد.

یونیورسیداد مادرید -دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارز دیجیتال

شما در این دوره درباره ی جوانب رمز ارزهایی مثل بیت کوین، قرارداد های هوشمند، فناوری های دفتر کل توزیع شده و سیستم توافقی را آموزش می‌بینید. اما این آموزش فقط به بیت کوین و اتریوم محدود می شود!

مطالعه بیشتر: اولین دوره دانشگاهی بلاک چین استرالیا در دانشگاه RMIT

دانشگاه دوک آمریکا

شما در دوره ی آموزشی این دانشگاه با دانشجویان، افراد حرفه ای و پروفسور ها از طرف آزمایشگاه بلاکچین دوک  سر و کار دارید! اگر شما دانشجوی این دانشگاه باشید این اماکن را خواهید داشت که قبل از فارغ التحصیلی این دوره را بگذرانید. این دوره هیچگونه شهریه ای ندارد و به صورت رایگان برگزار می‌شود.

دوک آمریکا - دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند

هدف از برگزاری این دوره برای دانشجویان انگیزه بخشی در راستای کشف این فناوری جدید می باشد و شما می توانید به خوبی با فناوری بلاکچین، رمزارزها، کریپتوگرافی و موارد غیرمالی بلاکچین آشنا شوید.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

این دوره تحت عنوان بلاکچین و توسط یو سی برکلی  برای برقراری هر چه بهتر ارتباط میان دانشجویان و این فناوری نوظهور برگزار می شود. در این دوره شما می توانید در کارگاه ها و سمینار ها به راحتی شرکت کنید و در زمینه ی برخی از وایت پیپر های صنعت بلاکچین به بحث بپردازید.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی - دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند

آموزش و یادگیری در این دوره راحت است اما اگر دانشجوی بی نظمی باشید، از کلاس حذف خواهید شد. این دوره هیچ گونه مدرک یا گواهینامه ای ندارد!

دانشگاه Bahcesehir ترکیه

به گفته ی مدیر این مرکز هدف از احداث این مجوعه ی آموزشی در استانبول ترکیه به عنوان اولین مرکز بلاکچین در سطح این دانشگاه، تبدیل آن به مهمترین مرکز تحقیقات و توسعه ی نوآوری در ترکیه است.

دانشگاه Bahcesehirترکیه - دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند

این مجموعه برای شکل گیری مطالعات علمی و نشریات مربوط به بلاکچین احداث شده است.

امیدواریم از دانشگاه هایی که دوره آموزشی بلاکچین و ارزدیجیتال ارائه می دهند بهره برده باشید.نظرات خود را زیر همین پست با سایرین به اشتراک بگذارید.

 

منبع blockchainbitcoins

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.