Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

بررسی و معرفی انواع کیف پول های لایت کوین

0 52

انواع کیف پول های لایت کوین : لایت کوین، یکی از قدیمی های بازار ارز دیجیتال به حساب می آید که برای آن کیف پول های متعدد و محبوبی به وجود آمده؛ مانند کیف پول دسکتاپ اکسودوس. در این مطلب به کیف پول هایی که در سایت رسمی لایت کوین معرفی شده اشاره خواهیم کرد.

کیف پول های دسکتاپ لایت کوین

 

۱-هسته اصلی لایت کوین

کیف پول های دسکتاپ لایت کوین

این نرم افزار از مهم ترین و اصلی ترین کیف پول لایت کوین محسوب می شود. این کیف پول غیرمتمرکز بر رایانه هایی که نصب نرم افزار انجام شده، قابل استفاده است. برای فول نود بودن به همگام کردن با بلاک چین نیاز است که برای اینکار چند ساعت زمان صرف می شود.

تذکر مهم:

پس از نصب باید از عبارتی جهت حفاظت کیف پول استفاده شود، فقط دقت کنید که، این کار را در جایی امن انجام دهید.
در هر تراکنش بهتر است، یک بک آپ از فایل wallet.dat کیف پول داشته باشید. و برای حفاظت و حمایت از کیف پول می توانید از منو File / Backup کمک بگیرید.

۲- کیف پول Electrum LTC

 کیف پول دسکتاپ لایت کوین Electrum LTC

یکی از کیف  پول های معتبر برای دسکتاپ، الکتروم نام دارد. در این کیف پول برای همگام کردن فول نود شدن مثل لایت کوین، نیازی نیست. در برابر اشخاص ثالث تمام موارد امنیتی لحاظ شده و این نرم افزار بر سیستم عمل هایی نظیر ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده است.

کیف پول های موبایل لایت کوین

کیف پول loaf لایت کوین

کیف پول های موبایل لایت کوین loaf

یکی از کیف  پول های معتبر در سایت افیشیال لایت کوین استفاده از کیف پول LoafWallet است، که توسط تیم breadwallet توسعه یافته است.

تذکر مهم:

این کیف پول بر روی گوشی های هوشمند نصب شده و توسط هیچ فایلی حمایت نمی شود. پس لازم است با پرداخت هزینه ای این کیف پول پشتیبانی گردد تا در صورت خکراب شدن و یا گم شدن مشکلی رخ ندهد.

مطالعه بیشتر:لایت کوین : کارت اعتباری ارز دیجیتال خود را عرضه می کند

 

کیف پول تحت وب LiteVault

کیف پول تحت وب LiteVault

این کیف پول از اطمینان بالایی برخوردار است و هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. چرا که در سرورهای سایت به صورت رمزنگاری ذخیره می شود. و برای فعالیت آن باید از مرورگرهای وب استفاده کرد. سایت به افراد اجازه می دهد، تا در هر زمان و مکانی با یک مرورگر از کیف پول استفاده کنند.

تذکر مهم:

همیشه باید از کیف پول بک آپ داشته باشید و اطلاعات مهم خود را در جایی مطمئن قرار دهید؛ تا جایی که امکان دارد آن ها را چاپ کرده و یا در درایو usb ذخیره کنید. دقت داشته باشید که نباید اطلاعات کیف پول را در رایانه ذخیره نمایید.

کیف پول های کاغذی لایت کوین

کیف پول ساز LiteAddress

کیف پول های کاغذی لایت کوین

بر اساس صحبت های سایت رسمی لایت کوین، این نرم افزار Open Source جاوا اسکریپ برای کیف پول-های کیف پول کاغذی، کیف پول ذهنی و کیف پول Vanity ساخته شده است و امکان دسترسی به هیچ کیف پولی را ندارد. بهتر است در صفحه html آن را ذخیره کنید تا از امن بودن آن اطمینان حاصل کرده و صورت آفلاین بودن کیف پول کاغذی ایجاد کنید.

توجه:

برای استفاده از کیف پول ذهنی Brain Wallet بهتر است از رمز عبور بسیار زیاد در حد ۳۰ کارکتر استفاده نمایید و دقت داشته باشید؛ که اطلاعاتی نظیر شماره تماس و یا عبارات ساده را برای این کار استفاده نکنید.

کیف پول های سخت افزاری لایت کوین

بهترین انتخاب برای ذخیره کردن ارز دیجیتال استفاده از این نوع کیف پول ها خواهد بود.

۱-کیف پول سخت افزار لجر نانو (Ledger Nano S)

لجر نانو اس : انواع کیف پول های لایت کوین

این کیف پول توکن های مینی بر اتریوم و ۲۷ ارز مهم و معتبر را حمایت کرده که در حال حاضر لایت کوین هم توسط ارزهای لجر نانو حمایت می شود.

مطالعه بیشتر: نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین و اثر مثبت آن روی بیت کوین

۲-کیف پول سخت افزاری تریزور Trezor

ترزور :انواع کیف پول های لایت کوین

این کیف پول حامی لایت کوین و ۱۵ ارز دیجیتالی دیگر است.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.