از بین رفتن بلاکچین ترون / مشکل امنیتی حل شد

0 21
۲ min read

از بین رفتن بلاکچین ترون / مشکل امنیتی حل شد: شرکت ترون(tron) به کاربران خود در آخرین اعلامیه اش ابلاغ کرده که یک اشکال امنیتی جدی را در Trxکه شبکه رمز ارز این شرکت است برطرف نموده ظاهرا این اشکال به افراد اجازه می داد که قرار داد های هوشمند را دستکاری کرده و بتوانند بلاک چین را از دسترس عموم خارج کنند.

هکر های کلاه سفید تا بحال مشکلات اینچنینی زیادی را در بلاکچین ها پیدا کرده و برطرف نموده اند و پاداش های زیادی هم در این خصوص دریافت کرده اند.

مطالعه بیشتر:یک بار برای همیشه مفاهیم ارزدیجیتال را یاد بگیرید

طبق گزارش hacker one اخیرا در تاریخ ۲ مه بنیاد رمز ارز ترون (Tron) از باگ امنیتی خبر داده است که می توانست بلاک چین این شرکت را کاملا مسدود کند ، اما اکنون برطرف شده است.

ازاین گزارش چنین برداشت می شود که حمله کنندگان قادر بودند با استفاده از درخواست های مکرر تمام حافظه را اشغال و بوسیله کدهایی در قرارداد های هوشمند دست به حمله

محروم سازی از سرویس (denial of service attack )در شبکه Trx بزنند.

این گزارش همچنین به تاثیرات چنین حمله ای اشاره میکند :

« حمله کننده قادر است بوسیله یک دستگاه ساده چنین حمله ای را در مورد همه یا ۵۱% از نود ها ترتیب داده و شبکه ترون را از دسترس خارج سازد.»

محققی که این ضعف را پیدا کرده بود ،پاداشی ۱.۵۰۰ دلاری دریافت کرد .این مشکل نخست در روز ۱۴ ژانویه گزارش شد، اما اعلام عمومی آن چند روز قبل و پس از برطرف کردن مشکل صورت گرفت.

طبق گزارشات کوین تلگراف در اواخر سال گذشته ، در سال ۲۰۱۸ هکرهای کلاه سفید حدود ۸۷۸.۰۰۰ دلار بعنوان پاداش دریافت کردند .

بیشترین پاداش ها توسط Block.oneداده شدند و صرافی رمز ارز کوین بیس نیز(coin base) با پرداخت۲۹۰.۳۸۱ دلار در رده دوم و شرکت ترون (tron)با پرداخت ۷۶.۲۰۰ دلار در رده سوم قرار می گیرد.

با شروع فوریه ۲۰۱۹ شرکت EOS.io که صادرکننده چهارمین رمز ارز بزرگ از نظر ارزش بازاری یعنی Eos است، به هکر های کلاه سفید پاداش هایی را برای پنج باگ امنیتی برطرف شده پرداخت کرده است.

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از