Ethereum (ETH)
$۲۱۹.۳۴
+۷.۳۴%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۲۳۳.۳۷
+۴.۱۵%
Litecoin (LTC)
$۷۵.۴۲
+۲.۹۳%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۰۴
+۳.۴۸%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
+۴.۲۴%
Ripple (XRP)
$۰.۲۹

استارت آپ: رای گیری و انتخابات امن با استفاده از فناوری بلاک چین

0 93

رای گیری و انتخابات امن با استفاده از فناوری بلاک چین : Voatz که یک استارت آپ در بوستون شناخته می شود، گفته است که می تواند مشکلات و چالش های پیش امده برای رای گیری ها و انتخابات را حل کند؛ چالش ها و مشکلاتی از قبیل در دسترس بودن ، امنیت، شفافیت و کارایی.

این کمپانی در صدد است تا این چالش را با استفاده از رای گیری مبتنی بر اینترنت و  استفاده از بلاک چین حل کند.

Voatz چیست؟

Voatz این امکان را برای رای دهندگان فراهم کرده است که به سادگی و تنها با استفاده از گوشی موبایل یا تبلت های متصل به اینترنت، صدای خود را به گوش همه ی دنیا برسانند. این پلتفرم با استفاده از تکنولوژی بلاک چین فعالیت می کند و توانسته امنیت پیشرفته ای را برای حفاظت و یکپارچگی انتخابات و سیستم رای گیری ایجاد کند.

Voatz تا کنون توانسته از دو چالش اصلی در جریان انتخابات برآید:

  1. شرکت کم عموم برای انتخابات محلی
  2. نیاز به مشارکت بهتر عموم

جولی لین (Julie Lein)، مدیر عامل شرکت صندوق نوآوری شهری، در گفت و گو های خود شرح داد که امروزه باید شرایطی پیش آید که تلفن های همراه نقشی اساسی در رای گیری و انتخابات دولتی، شرکت های بزرگ، دانشگاهی و اتحادیه ایفا کند.

بیشتر بدانید: سه مشکل اساسی استفاده از بلاک چین

در دسترس بودن و امنیت در تکنولوژی بلاک چین

Voatz می تواند با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ضمانتی برای تائید هویت و حسابرسی دقیق را برای شهروندان به ارمغان آورد؛ کاری که سیستم های رای گیری فعلی از انجام آن عاجزند. تا جایی که عموم می توانند با استفاده از پلتفرم های Voatz اطمینان مجازی برای صحیح بودن نتایج انتخابات و رای گیری مبتنی بر اینترنت داشته باشند.

رای گیری و انتخابات امن با استفاده از فناوری بلاک چین

با وجود نگرانی ها در زمینه ی تقلب و امنیت اطلاعات رای دهندگان، مسائلی از قبیل میزان دسترسی عموم به اینترنت وجود دارد و بیش تر به سمت افرادی مایل می شود که اغلب فاقد کارت شناسایی یا مدارک قابل ارائه رای گیری، مانند فقرا و افراد سالخورده و افرادی که در مناطق دور افتاده با دسترسی بسیار کم به خدمات اولیه و زیربنایی مناسب زندگی می کنند.

نیمیت ساونی(Nimit Sawhney) که یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Voatzبه شمار می رود در توضیح خود به مجله بیت کوین Bitcoin گفته است:

Voatz در حال کار برای برقراری ارتباط با شهروندانی که محروم از دسترسی هستند است تا بتواند برای هر کسی، بدون توجه به جغرافیا و وضعیت اجتماعی و اقتصادی، امکان رای‌دهی را فراهم کند.

مطالعه بیشتر: کاربرد بلاکچین در پرداخت

در ادامه نیز گفتند:

Voatz علاوه بر اسناد شناسایی مهم صادر شده توسط دولت، مانند گواهینامه رانندگی، شناسه های دولتی یا گذرنامه، از ده نوع اسناد مختلف رسمی دیگر برای تأیید هویت رای دهنده استفاده می‌کند.

Sawhney نیز یادآور شد که Voatz به خوبی توانسته خود را در زمینه رای گیری در بیمارستان ها و مراکز مراقبت از سالمندان نشان دهد و این ازمایش را با موفقیت طی کرده است. او همچنین در ادامه گفت که پلتفرم Voatz توانسته اختلافات را در روند ثبت نام برطرف کند به خصوص در ایالت هایی که رای دهندگان موتور قانون ثبت نام رای گیری در آمریکا وجود دارند.

تاثیر فناوری رای دادن بر شهروندان بی خانمان

ساوینی در این رابطه توضیح داد که پلتفرم Voatz طراحی شده است تا رای دادن را برای افراد بی خانمان که دسترسی محدود تری به همه چیز نسبت به عموم دارند، ساده تر کند. این پلتفرم ظرفیت زیادی داشته و انعطاف پذیر است و برای رفع کردن مشکلات موجود در رای گیری به وجود امده است.

رای گیری و انتخابات امن با استفاده از تکنولوژی بلاکچین

رأی دهندگانی که مایل به انجام فرآیند امنیتی و نظارت اولیه هستند، می‌توانند از موبایل های خود استفاده کنند. اگر یک رای دهنده دارای موبایل سازگار نباشد، می تواند از بعضی از دستگاه های مشترک مانند ایستگاه رای‌گیری Voatz و با استفاده از تبلت رای دهد تا پس از گذر از یک فرآیند تأیید امنیتی، رای شخص ثبت شود.

در رابطه با انتخابات عمومی، ساوینی یادآور شده است که روش های سنتی رای گیری هنوز هم قابل استفاده اند و این روش های جدید تنها برای ساده تر شدن فرایند رای گیری خلق شده اند.

همچنین بخوانید: مواردی که نباید با بلاک چین اشتباه گرفته شود

آینده Voatz و دموکراسی

فن آوری Voatz در تست ها و برنامه های آزمایشی به وسیله ی بیش از هفتاد هزار رای دهنده در انتخابات و هر رویداد مرتبط با رای گیری استفاده و ازمایش شده. احزاب سیاسی دولتی، دانشگاه‌های برجسته، اتحادیه‌های کارگری و غیرانتفاعی توانسته اند با موفقیت از پلتفرم Voatz استفاده کرده اند.

Voatz برای برگزاری انتخابات مختلف و در حوزه های متفاوت خود در شهر ماساچوست همچنان در حال پیشرفت تکنولوژی خود است. تیم Voatz اخیرا موفق به راه اندازی برنامه های شتاب دهنده مانند تچ استارز Techstars و مس چلنج MassChallenge  را در بوستون به پایان رسانده است.

این تیم توانست برای سیستم پیشرفته خود ، برنده جایزه سال  ۲۰۱۷ Harvard SECON Prize، جایزه طلای MassChallenge 2017 و جایزه  MIT Startup Spotlight 2016 شود.

حرکت در مسیر رای گیری و انتخابات امن با استفاده از تکنولوژی بلاکچین

در روز دوشنبه، Voatz  اعلام می کند که صندوق سرمایه گذاری ۲.۲ میلیون دلاری اور استاک Overstock  تحت رهبری شرکت تابعه مدیچی ونچرز(Medici Ventures) جاناتان جانسون(Jonathan Johnson درست شده است.

آگاهی کامل: ارز دیجیتال : از سیر تا پیاز

و در این رابطه رئیس شرکت مدیچی ونچرز، شوق خود را برای انجام این پروژه و اینده ی آن این گونه بیان می کند:

تیم Voatz یک راه حل پیشتاز برای ایجاد بهره‌وری و شفافیت بیشتر در آینده رأی گیری ایجاد کرده است. دموکراسی به شدت به پیشرفت‌های حیاتی نیاز دارد و }فن آوری بلاکچین} می تواند این پیشرفت را در سیستم رای‌گیری اعمال کند.

در حال حاضر پلتفرم Voatz فقط در حال عضو گیری و جذب مخاطب است تا در هفته های آینده برای مخاطبان خود به صورت گسترده تر در دسترس باشد.

 

منبع bitcoinmagazine

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.