حمله هکرهای روسی به اکسچنج های ارز دیجیتال

0 34
۳ min read

حمله هکرهای روسی به اکسچنج ها ی ارز دیجیتال : آخرین پژوهش های انجام شده نشان دهنده این موضوع هستند که رایانه های کارمندان صرافی ژاپنی کوین چک ( coin check ) به نوعی ویروس آلوده شده است .

قابل ذکر است که این نوع ویروس توسط گروهی از هکر های روس تبار به وجود آماده است . نتیجه بزرگ ترین سرقت تاریخ صرافی های ارز دیجیتال که در ژانویه ۲۰۱۸ رخ داد ، این بود که از کیف پول های این صرافی ژاپنی ، ۵۳۴ میلیون دلار ارز دیجیتال نم ( NEM ) به سرقت رفت.

به گزارش روزنامه ژاپنی آساهی شیمبون، تحقیقاتی که اخیرا رخ داده است درستی فرضیه ای را که در مورد ارتباط هکر های کره جنوبی با هک این صرافی ژاپنی بود را زیر سوال برده است.

مطالعه بیشتر: روش جدید هکرها: دزدی ارزدیجیتال از طریق هک سیم کارت

طبق گفته کوین تلگراف در تاریخ ۱۶ ژوئن ( ۲۶ خرداد ) ، کارشناسان این احتمال را می دهند که عده ای ناشناس از هکر ها این عمل را مرتکب شده اند.

بر اساس خبر هایی که از آساهی شیمبون به دست آمده است، رایانه های شخصی کارمندان این صرافی به دو نوع ویروس آلوده شده است. ویروس MOKES ( که یک درب پشتی برای به سرقت بردن داده ها ، تصاویر ، ویدئو ها و صوت ها به حساب می آید ) و ویروس دیگری به نام NET WIRE .

ممکن است که این ویروس ها از طریق ایمیلی که منتشر شده، بر روی رایانه های کارمندان نصب شده و هکر ها به وسیله این ویروس ها به کلید های خصوصی این صرافی، به طور غیر قانونی دست پیدا کردند.

حمله هکرهای روسی به اکسچنج ها ی ارز دیجیتال

گفته شده است که این ویروس ها توسط هکر های روس ساخته شده اند. یکی از کارشناسان آمریکایی بیان کرد:

« بر اساس نتیجه ای که از تحلیل این ویروس ها بدست آمده عناصر اصلی این حمله را می توان روسیه و اروپای شرقی دانست.»

هر دو ویروس ساخته شده توسط این هکر ها به آنها این امکان را می دهد که از راه دور توانایی کنترل رایانه هایی که به این ویروس ها آلوده شده اند را در دست بگیرند. ویروس (MOKES)در ماه ژوئن ۲۰۱۱ برای نخستین بار در یکی از انجمن های روسی ترویج داده شد ؛ همچنین محققان امنیت مجازی حدود ۱۲ سال است که با ویروس (NETWIRE) آشنایی دارند.

در ماه می امسال، بعد از هکی که هکر ها انجام دادند که البته یک حمله از پیش طراحی شده بود ، عده ای از هکر ها حدود ۷ هزار بیت کوین از کیف پول های صرافی بایننس به سرقت بردند . قابل ذکر است که این هکر ها با استفاده از راهکار فیشینگ ( PHISHING ) و ویروس ها دست به این کار زدند . گفته شده است که سیستم امنیتی این صرافی در شناسایی این حمله موفق ظاهر نشده بود.

در بهار امسال ، یکی از شرکت های امنیت فضای مجازی کشور کره جنوبی بیان کرد که هکر های این کشور در حمله کلاه برداری از طریق راهکار فیشینگ به کاربران صرافی ارز دیجیتال آپ بیت ( Up Bit ) حضور داشته اند.

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از