Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

آموزش تصویری ساخت توکن ارزدیجیتال در شبکه اتریوم

0 406

آموزش تصویری ساخت توکن ارزدیجیتال در شبکه اتریوم : به زبان ساده در این جا سعی داریم نحوه‌ی ساخت توکن روی اتریوم را به شما آموزش دهیم و هر فردی می تواند یک توکن برای خود بسازد، این توکن ‌ها روی شبکه آزمایشی به وجود می آیند به دلیل اینکه برای درست کردن توکن روی شبکه اصلی می بایست مقداری اتریوم پرداخت نمایید. و ما در اینجا می خواهیم چطوری قرار دادن توکن روی شبکه اصلی را هم به شما آموزشی دهیم، در ادامه همراه ما باشید.

آموزش ساخت توکن روی شبکه اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه

توجه: اطمینان حاصل کنید که از مرورگر گوگل کروم بهره گیری می ‌کنید.

اولین قدم

اول باید یک حساب متامسک (MetaMask) بسازید. برای این کار می توانید وارد لینک زیر شوید و مراحل پیش رو را انجام دهید تا افزونه روی مرورگر شما نصب شود، مانند تصویر پایین:

ایجاد حساب متامسک

آموزش تصویری ساخت توکن ارزدیجیتال در شبکه اتریوم

لازم است یک حساب درست کنید و یک عبارت ده کلمه‌ای احتیاج دارید تا با استفاده از آن بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید ، در نتیجه باید آن در یک جایی بنویسید.

دومین قدم

قبل از اینکه به موضوع ایجاد توکن بپردازیم می بایست مواردی را به یاد داشته باشید. که این موارد عبارتند از:

  • اسم توکن (مثلا: bazarbtcToken)
  • نماد توکن ( به شکل معمول ۳ یا ۴ کلمه باشد. مثلا: bzb)
  • رقم های اعشاری توکن (این گزینه به شما نشان خواهد داد که هر کوین چند رقم اعشار دارد). مثلا بیت کوین ۱۴ رقم اعشار دارد. برای این توکن آموزشی، یک رقم اعشار در نظر می گیریم.
  • تعداد توکن ‌های در حال گردش

از آن جایی که برای درست کردن توکن می بایست هزینه پرداخت نمایید، برای همین ما این آموزش را بر روی شبکه ی تست انجام می دهیم. مطمئن شوید که در شبکه ‌ی آزمایشی روپستن (Ropsten) قرار دارید. در تصویر پایین چگونگی عوض کردن شبکه از اتریوم به روپستن برای شما مشخص شده است.

آموزش تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم

سومین قدم

برای اینکه بتوان پرداخت کارمزد گس (GAS) را انجام داد، ساخت توکن روی شبکه آزمایشی می بایست مقدار اتریوم آن هم به شکل آزمایشی هم داشته باشید. کارمزد گس به طور کلی کارمزدی برای استفاده از بلاک چین آنها برای منتقل کردن توکن هایتان می باشد. با اینکه بتوان وارد سایت زیر شوید اتریوم آزمایشی باید بگیرید. دقت کنید که این اتریوم‌ ها آزمایشی می باشند و ارزشی خاصی نخواهند داشت.

https://faucet.metamask.io

حالا باید وارد  این وب ‌سایت شوید: https://remix.ethereum.org/

آموزش تصویری و قدم به قدم ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم

گزینه ی (+) را که در سمت بالا و چپ مانیتور است را انتخاب نمایید دهید، تا یک فایل تازه ای درست شود. هر نامی که دست دارید می توانید روی آن بگذارید ولی پسوند sol. را در آخر باید قرار دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش تبدیل پرفکت مانی

آموزش تصویری و گام به گام ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم

بعد فایل متنی پایین را می بایست دانلود کنید.


دانلود کد توکن


در بخش زیر کد مانند تصویر پایین مقادیر لازم خود را با مقادیر که در آن قرار دارد جایگزین نمایید تا توکن مخصوص خود را درست کنید. بعد محتوای آن را کپی نمایید و در بخش خالی باز شده در وب‌ سایت redmix درج کنید.

آموزش ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه

حالا کد به آخر رسیده و شما قادر هستید توکنتان را روی شبکه ‌ی آزمایشی بگذارید.

اکنون در قسمت RUN در remix، اطمینان حاصل کنید که همه ی تنظیماتی که انجام دادید با تنظیماتی که در پایین تب RUN می بینید، تطابق داشته باشند.

آموزش تصویری و قدم به قدم ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه

مشکلات احتمالی: در صورتی که قسمت account در بخش run خالی بود، مشکل از کیف پول متامسک شما خواهد بود. برای این کار می بایست به بخش setting متامسک مراجعه کنید و از قسمت privacy، گزینه privacy mode را غیرفعال نمایید.

آموزش ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم در کمتر از ۱۰ دقیقه تصویری قدم به قدم

به بخش COMPILER بروید و بعد ورژن ۰.۴.۲۵ commit کامپایلر را انتخاب نمایید. از ورژن NIGHTLY استفاده نکنید. همین طور توجه داشته باشید که گزینه‌ ی Auto compile (کامپایل اتوماتیک)، فعال و Enable Optimization (فعال کردن بهینه ‌سازی)، غیرفعال باشد.

آموزش تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم تصویری و قدم به قدم در 10 دقیقه

حالا به بخش RUN بازگردید و Token را انتخاب نمایید.

آموزش قدم به قدم و تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم در 10 دقیقه

بعد، گزینه‌ ی Deploy را انتخاب نمایید و در این جا می توان گفت که کار شما تمام شده است. یک پنجره برای شما باز می شود و از شما سئوال می کند که آیا این عمل را تائید می ‌کنید و یا خیر، باید شما تائید را انتخاب کنید.

لازم نیست نگران چیزی باشید در صورتی که نوشته شده بود که هیچ اتریومی انتقال پیدا نکرده است. می توان گفت این روی شبکه آزمایشی طبیعی قرار دارد.

بعد از آن، می بایست روی آیکون MetaMask در بخش افزونه‌ ها کلیک نمایید و گزینه ی Contract Deployment را انتخاب کنید. حالا باید روی View On Etherscan کلیک نمایید.

آموزش گام به گام و تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم در 10 دقیقه

بعد از آن، contract ID (شناسه‌ی قرارداد) که در پایین علامت‌ گذاری شده است را کپی نمایید.

آموزش ساخت توکن ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم در 10 دقیقه قدم به قدم و تصویری

به متامسک برگردید و گزینه‌ی منو را انتخاب نمایید، بعد روی Add Token کلیک نمایید.

آموزش تصویری ایجاد توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم گام به گام و تصویری در 10 دقیقهآموزش تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال جدید روی شبکه اتریوم در 10 دقیقه و گام به گام

همه ی اطلاعات را برای توکنتان وارد نمایید. و این نکته را باید گفت که آدرس قرارداد همان شناسه‌ای می باشد که آن را کپی کردید.

آموزش تصویری ساخت توکن ارز دیجیتال در شبکه اتریوم قدم به قدم در 10 دقیقه

حالا، کار شما به آخر رسیده!

در حال حاضر می توان گفت که تمام اعتبار توکن به حساب شما واریز شده است. اکنون این امکان برای شما فراهم شده است، تا آن را با استفاده از متامسک و دیگر کیف پول‌ها به هرکسی فرستاد.

بیشتر بدانید: خرید بیت کوین با گیفت کارت

چهارمین قدم (می توان گفت که اختیاری است):

برای قرم آخر برای اینکه بتوان آن را به یک توکن رسمی تبدیل کرد باید توکن را در شبکه‌ی اتریوم اصلی بگذارید که البته می بایست هزینه آن را به شکل اتریوم پرداخت نمایید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قدم سوم را مجددا انجام دهید ولی به جای شبکه‌ی روپستن، روی شبکه‌ی اتریوم اصلی آن را باید انجام دهید.

نتیجه ‌گیری

این مطلب درباره نحوه درست کردن یک توکن ارز دیجیتال روی شبکه‌ی اتریوم بود. و باید این را هم گفت که توکن ساخته شده به وسیله ی شما تا موقعی که از آن استفاده نکنید، ارزشی پیدا نمی کند. هدف اصلی این مطلب آن است که بدانید ساخت توکن روی شبکه اتریوم کار دشواری نخواهد بود پس خطر کلاهبرداری و فروش توکن ‌های که ارزشی ندارند به شما وجود دارد.

امیدواریم از” آموزش تصویری ساخت توکن ارزدیجیتال در شبکه اتریوم ” بهره برده باشید.نظرات و تجربیات خود را در زیر این پست به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.