هشدار:خطر امنیتی در کیف پول لجر

0 45
۲ min read

هشدار:خطر امنیتی در کیف پول لجر : Ledger یکی از شرکت های بزرگ سازنده کیف پول سخت افزاری برای ارزهای رمزگذاری بوده؛ که در کشور فرانسه و در شهر پاریش مستقر است. و سالانه تعداد زیادی کیف پول سخت افزاری را در اختیار کاربران خود قرار میدهد.

امروزه خبر می رسد، که این کیف پول ها در معرض حملات جدی امنیتی قرار دارند برای همین است؛ که این شرکت به شدت خواهان آنست، که کاربرانش از روش های درست و منطقی برای حفظ کیف پول هاشان انجام دهند تا دچار خطراتی احتمالی نگردند.
مواظب حملات مرد میانی باشید!

مطالعه بیشتر:رفع اشکال آپدیت لجر نانو اس توسط آن شرکت

کیف پول سخت افزاری یکی از ابزارهای مهم امروزی است، که می تواند از ارز افراد به درستی و در زمان های آفلاین مراقبت کند. و نیز محافظ رمز ارز آنان در زمان هایی که متصل به اینترنت هستند باشند. و بسیار امن تر از ذخیره پول و ارز در صرافی ها است.

محققان به شرح و چگونگی حملات مرد میانی یا MiTM پرداخته اند

بد افزارهایی وجود دارند که می توانند بدون اطلاع افراد و به راحتی آدرس را تغییر دهند و آن را جایگزین آدرس های دریافتی نمایند. و کل سپرده افراد را در اختیار حمله کنندگان قرار دهد.

نوشته‌های مرتبط

فقط برای انجام این کار به یک خط از کد نیاز دارند چرا که کیف پول Ledger با کد جاوا آدرس درست را در صفحه نمایش در دید کاربر قرار می دهد. و شدت حملات زمانی بیشتر خواهد شد که کیف پول Ledger در پوشه AppData ذخیره شده باشد.

اما راه حل چیست؟

کافیست که استفاده کنندگان با دقت به آدرس دریافتی توجه کنند تا از درستی آن اطمینان حاصل نمایند. البته با توجه به اینکه هر کیف پول پین مخصوص به خود را دارد و هیچگونه هکر و دستگاهی نمی تواند از رمز آن آگاهی یابد و لو رفتن رمز و کیف پول به خود افراد وابسته است.

با این حال شرکت از کاربرانش خواسته تا به یک کلیک به صحت آدرس داده شده پی ببرند؛ سپس کارهای مربوطه را انجام دهند. و به آنان یادآور شده، که این خطر برای تمامی صنایع وجود دارد و می تواند آنان و استفاده کنندگانشان را متضرر کنند.

همچنین این شرکت اعلام کرده است:

که برای کروم یک به روزرسانی انجام داده است تا استفاده کنندگان به تأیید آدرس مقصد هم در صفحه نمایش خود و هم در کیف پول سخت افزاری شان بپردازند. که احتمالاً تا چند وقت دیگر شاهد استفاده از آن خواهیم بود.

اما شما به چه نکته ای رسید و چه فکر می کنید؟ آیا می توان کیف پول ها را به راحتی  هک نمود یا خیر؟ یکی از امن ترین را ها برای محفوظ ماندن دارایی چه می تواند باشد؟

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از