نحوه استفاده از استخر استخراج بیت کوین

0 837
۷ min read

چطور از استخر استخراج بیت کوین استفاده کنیم؟یکی از روش های ساده برای استخراج بیت کوین استفاده از استخر استخراج بیت کوین است. این روش سریع و ساده بوده و به شما این اطمینان را خواهد داد که روشی که برای استخراج در پیش گرفته اید، برای شما سود آور خواهد بود. در روش استخر استخراج بیت کوین شما می توانید با دیگر استخراج کنندگان برای استخراج بیت کوین همکاری کرده و به اشتراک گذاری پاداش استخراج بپردازید.

هنگامی که شما در استخر ثبت نام می کنید، در واقع موافقت کرده اید که بیت کوین های پاداشی خود را که کسب کرده اید با اعضای دیگر تقسیم کنید. پس با ثبت نام در استخر همواره به طور منظم شما دریافت های کوچک به دست می آورید.

نکته مهم این است که همه استخرها یکسان نبوده و هنگامی که می خواهید یک استخر انتخاب کنید لازم است نکات مهمی در نظر گرفته شوند. برخی از این نکات مهم عبارت هستند از :

حداقل میزان پرداخت، اندازه استخر و کارمزدی که استخر نیاز دارد.

حداقل میزان برداشت

یکی از موارد مهمی که در استخر استخراج باید در نظر گرفته شود این موضوع است که استخر استخراج اجازه می دهد که حداقل یک مقدار بیت کوین را خارج کنید. بنابراین حداقل برداشت یعنی مقدار بیت کوینی که استخر اجازه داده است که برداشت شود. ممکن است کاربرانی که اخیرا وارد فضای استخراج شده اند، تمایل داشته باشند که در استخری عضو شوند که میزان کمی نگه داری کند. این موضوع به این معنی است که این کاربران در مدت زمان کوتاهی می توانند بیت کوین استخراجی خود را خارج نمایند.

بیشتر بدانید: بهترین ارزدیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۱۹ با بیشترین سود کدام است

اندازه استخر

هنگام استخراج استخر یکی از نکات بسیار مهمی که باید در نظر گرفته شود، اندازه استخر است. اگر تعداد کاربران شرکت کننده در استخر زیاد باشد، شانس دریافت پاداش بالاتر خواهد بود. اما چون این پاداش میان تعداد اعضای بیشتری تقسیم می شود، مقدار آن برای اعضا کمتر می شود.

استخرهای استخراج بیت کوین

 

معمولا اعضایی که استخراج کننده کوچک هستند بیشتر تمایل دارند در استخرهای بزرگ شرکت کنند. زیرا اگر این افراد به صورت انفرادی استخراج بیت کوین انجام دهند لازم است که برق و هزینه های بیشتری را مصرف نمایند. در تصویر بالا انواع استخرهای ماینینگ بیت کوین را مشاهده میکنید که یکی از بهترین آنها که تا به حال برای ما ایرانی ها مشکل ساز نبوده استخر viabtc است.

کارمزد مورد نیاز استخر

جهت سازمان دهی و ارائه خدمات معمولا استخرهای استخراج از کاربران خود هزینه ای دریافت می کنند که به عنوان کارمزد استخر حساب می شود. این مقدار هزینه معمولا به طور خودکار از مقدار بیت کوین های استخراجی کسر می شود. پس لزومی ندارد که کاربران برای پرداخت این کارمزد نگران باشند. پس برای کاربران استخری مناسب تر خواهد بود که کارمزد پایین تری دریافت خواهد کرد.

معمولا میزان کارمزدهایی که میان استخرها هستند یک تا سه درصد هستند. البته برخی از استخرها وجود دارند که بدون کارمزد هستند اما به این استخرها نمی توان اعتماد داشت.

مقدار کارمزد معمول بین استخرها ۱ تا ۳ درصد است. استخرهای بدون کارمزد نیز وجود دارند، اما این استخرها قابل اعتماد نیستند.

راه اندازی استخر استخراج بیت کوین

معمولا راه اندازی استخر استخراج با هزینه های زیادی روبه رو خواهد بود. تهیه سیستم ها و دیتا سنتر نیازمند پرداخت هزینه های زیادی است. بنابراین کارمزد یک درصدی جهت استخر استخراج منصفانه تر خواهد بود. پس نیازی نیست که به سراغ استخرهای با کارمزد بالای مقدار ۳ درصد بروید.

مطالعه بیشتر: بهترین استخر استخراج دوج کوین

مراحل راه اندازی

اگر می خواهید استخراج بیت کوین را شروع کنید، لازم است قبل از شروع این کار تجهیزات و موارد مختلفی را فراهم کنید. این تجهیزات عبارتند از :

  • ساختن یک کیف پول دیجیتال که در آن بیت کوین نگهداری می شود.
  • تهیه کردن حداقل یک دستگاه اسیک
  • فراهم کردن تجهیزاتی مانند تهویه و فن برای خنک کردن فارم های بزرگ
  • عضو شدن در یک استخر استخراج
  • داشتن یک منبع تغذیه که بر اساس ولتاژ دستگاه اسیک باشد.
  • داشتن نقطه اتصال به اینترنت
  • داشتن اتصال به اترنت
  • فراهم آوردن یک دستگاه رایانه یا موبایل برای بررسی کردن اتصال به اینترنت

 

تنظیمات دستگاه ماینینگ

با توجه به مدل دستگاه استخراج اسیک، گزینه های متفاوتی برای تظیمات ویژه دستگاه وجود دارد. جزئیات دقیق را که مربوط به نحوه انجام کار دستگاه هستند، تولیدکنندگان در سایت خود درج می کنند. راهنمای زیر مربوط به دستگاه آنتماینر S9 در استخر آنتپول است. این راهنما را می توانید صرف نظر از این که می خواهید از کدام دستگاه استخراجی استفاده کنید به کار شما می آید.

چطور از استخر استخراج بیت کوین استفاده کنیم؟

۱_ لازم است ولتاژ دستگاه اسیک را که لازم است به دست آورید. مقدار ولتاژ معمولا به صورت مشخص روی دستگاه و در راهنمای آن درج می شود. برای دستگاه  S9 این مقدار ۱۲۷۵ وات خواهد بود.

۲_ بهتر است منبع تغذیه به برق متصل شود. بهتر است از دو منبع تغذیه ۱۱۰ ولتی ۱۰۰ واتی یا ۶۵۰ واتی برای دستگاه استخراج استفاده شود.

۳_ باید به منبع تغذیه دستگاه استخراج antminer را وصل کرد.

۴_ پس از اینکه اتصال به منبع تغذیه انجام شد، باید کابل اترنت را متصل کرد و سپس آن را به روتر اینترنت متصل کرد.

۵_ باید از اینکه تمام اتصالات متصل شده اند، اطمینان کسب کرد و سپس شروع به روشن کردن منبع تغذیه کنید. اینک نوبت به روشن کردن دستگاه آنتماینر می رسد.

۶_ با استفاده از ابزار اسکن که در رایانه یا تلفن همراه شما وجود دارد، می توانید به بررسی IP اتصال های دستگاه بپردازید. لازم است که در لیست خود دستگاه آنتماینر را ببینید. در این مرحله می توانید جهت انتخاب دستگاه، در مرورگر ویندوز آدرس IP آنتماینر را وارد نمایید.

۷_ لازم است که در قدم بعدی در صفحه استخراج وارد شوید. اطلاعات ورود به سیستمی که برای آنتماینر S9 وجود دارد شامل رمز عبور و نام کاربری هستند. این دو کلمه root هستند. از طریق سربرگ Admin می توان این کلمات را تغییر داد. بهتر است که این کار حتما انجام شود.

روت انت ماینر - چطور از استخر استخراج ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

۸_ در این مرحله لازم است جزئیات استخر استخراجی که می خواهید از آن استفاده کنید را وارد کنید. این اطلاعات به سادگی در وبسایت استخر استخراج پیدا می شوند.

بیشتر یاد بگیرید: آموزش استخراج دوج کوین

کانفیگ انت ماینر و نحوه استفاده از استخر استخراج

۹_ بعد از اینکه اطلاعات را وارد کردید، لازم است که دستگاه استخراج آنتماینر در استخر عملیات استخراج را انجام دهد.

بررسی مقدار استخراج انجام شده

در هر استخر استخراج یک رابط کاربری مخصوص وجود دارد. اما روش در همه آن ها تقریبا یکسان خواهد بود. برای این کار باید وارد وبسایت استخر استخراج شده و بعد از آن آدرس عمومی کیف پول باید در قسمت نوار جستجو تایپ شود.

بنابراین اطلاعات مربوط به مقدار بیت کوین که خارج شده اند برای شما به نمایش در می آیند. تعدادی از استخرها به کاربران این اجازه را می دهند که بیت کوین که خارج شده را به طور خودکار در کیف پول خارجی است را برای خود تعیین نمایند.  

طریقه محاسبه سود ماینینگ

در صورتی که بخواهید درآمد حاصل را استخراج بیت کوین را حساب کنید، به وسیله ماشین حساب های استخراج می توان این کار را انجام داد.

با باز کردن نرم افزار استخراج خود می توانید میزان هش دستگاه را در ثانیه مورد بررسی قرار دهید (TH/s).

وارد ماشین حساب محاسبه سودآوری شوید.

قدرت استخراج یا هش را وارد نمایید.

بر حسب کیلو وات ساعت هزینه برق را وارد کنید. مطابق با قبض برق می توانید این مقدار را بررسی کنید.

باید کارمزد استخری که از آن استخراج صورت می گیرد را وارد کرد.

یکی از سوالات بسیار مهمی که در مورد استخراج بیت کوین از خود خواهید پرسید این است که برای استخراج یک بیت کوین به چقدر زمان نیاز است؟ برای پاسخ این سوال باید گفت که این مدت زمان به قدرت دستگاه استخراج بستگی دارد و اینکه سختی شبکه چقدر است؟ در صورتی که تعداد استخراج کنندگان فعال در شبکه زیاد شود، سختی نیز افزایش پیدا کرده بنابراین مقدار بیت کوینی که استخراج می شود، کاهش پیدا می کند.

در دنیای امروزی استخراج بیت کوین به یک رقابت شدید تبدیل شده و بدون داشتن سرمایه گذاری مناسب برای این کار و یا یافتن مکانی با هزینه برق کم و آب و هوای معتدل برای به دست آوردن سود زیاد در این کار شانس کمتری خواهید داشت.

حتی در صورتی که شما قصد ندارید به استخراج بیت کوین بپردازید، بهتر است که درباره این کار اطلاعات کسب کنید. زیرا با داشتن اطلاعات درباره آن درک این فناوری و صنعت بزرگ برای شما آسان تر خواهد بود.

 

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از