Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

عوامل موثر بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۳ هزار دلار

0 19

عوامل موثر بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۳ هزار دلار : برعکس وعده بسیاری از تحلیلگران و متخصصان از جمله گلدمن ساکس، بیت کوین همچنان در رنج قیمت پنج رقمی پایین قرار دارد. بیت کوین در اوایل هفته اخیر تمام تلاش خود را برای نگه داشتن قیمت در بالاترین سطح یعنی ۱۱ هزار دلار انجام داد ولی در نهایت درمقابل فشار فروش تسلیم شد.

بیت کوین بار دیگر در طول این سه هفته به زیر قیمت ۱۰ هزار دلار رسید. بسیاری از متخصصان و تحلیلگران در این رابطه بیان کردند که: نزول قیمت بیت کوین به ده هزار دلار می تواند حمایت روانی مهمی را از جانب مردم به دنبال اورد و این حمایت یک جهش قیمت را شامل شود.

با این حال این جهش و صعود اتفاق نیفتاد. حتی با وجود این که بیت کوین از ۹۵۰۰ دلار به ۱۰۴۵۰ دلار صعود کرد؛ گفتنی است بیت کوین هم اکنون در تلاش است که قیمت را در بالاتر از سطح ۱۰۱۰۰ دلار نگه دارد.

دوی ون: کلاهبرداری پونزی عامل سقوط بازار رمز نگاری

در ۱۴ جولای، دوی ون به عنوان شریک بنیان گذار شرکت پرایمتیو کریپتو، افت شدید در فروش های بزرگ بیت کوین را از طرف پلاس توکن توجیه کرد. پلاس توکن یک طرح پونزی چینی نام دارد.

این کلاهبرداری برای سرمایه گذاران مبتدی چینی بسیار گران تمام شد و توانست چیزی در حدود ۲۰۰ هزار بیت کوین و بیش از ۸۰۰ هزار اتریوم را از چنگ ان ها بیرون آورد. مطابق انچه ون می گوید، هم اکنون چیزی در حدود ۱۰۰۰ بیت کوین از حساب های پلاس توکن به سمت صرافی های هوبی و بیترکس منتقل می شود.

ون در این رابطه اضافه کرد که کلاهبرداران برای مخفی ماندن و عدم افشا، بیت کوین را به صورت دسته های ۵۰ و ۱۰۰ تایی به هر بخش از صرافی ها منتقل می کنند. ون در ادامه نیز افزود که فردی تنها در یک چت ساده با چینی ها توانسته ۱۰۰ بیت کوین را با قیمت ارزان به بایننس منتقل کند.
اگر این موضوع واقعیت داشته باشد می تواند به تنهایی روی نرخ صرافی ها تاثیر گذاشته و نمی توان ان را دلیلی بر ضعف بیت کوین دانست.

مطالعه بیشتر:آیا بیت کوین جایگزین دلار می شود؟+معایب و مزایا

شکاف قیمتی قراردادهای آتی CME

شکاف قیمتی یا گپ GAPبه قسمتی از نمودار قیمت گفته می شود که در ان هیچگونه معامله و تراکنشی صورت نگرفته یا به عبارت دیگر هیچ حجم و قیمتی در ان مشخص نیست. گپ در این نمودار به دو قسمت صعودی و نزولی تقسیم می شود.

یکی از علت های ضعف قیمت میان تاجران و معامله گران، شکاف قیمتی است که بین قرارداد های آتی بورس اوراق بهادار و کالا شیکاگو وجود دارد. بسیاری در این رابطه معتقدند که دلیل نزول قیمت بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار همین شکاف بوده است. اگر به نمودار قیمت بیت کوین نگاه کلی بیاندازیم متوجه می شویم که یک شکاف قیمت ۸۷۰ دلاری بین قیمت ۷۱۷۷ دلار و ۸۰۵۰ دلار به وجود امده است.

عوامل موثر به بازگشت قیمت بیت کوین به سطح 13 هزار دلار

این شکاف در اثر بسته شدن بازارهای آتی CME و تغییر قیمت بیت کوین در اخر هفته رخ داده ؛ دلیل اختلاف قیمت قبل از باز و بسته شدن بازار CME، همین بوده است.

گفتنی است که این شکاف مایه نگرانی است چرا که تاجران، قیمتی را برای نشان دادن گپ به عنوان هدف قرار می دهند. این روند زمانی به حالت طبیعی خود باز می گردد که ارزش یک دارایی اصلاح گشته و دوباره بتواند به سطوح حمایت در حد قیمت باز گردد.
طی روندهای پیش امده بسیاری از تاجران معتقدند که بیت کوین قبل از این که در سال ۲۰۱۹ بیش ترین قیمت خود را تجربه کند، باید به بازه قیمتی ۷۱۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار اصلاح شود.

اندوختن بیت کوین قبل از موج ترس بحران اقتصادی

گروهی از متخصصان و تحلیلگران با تشریح نموداری مدعی شدند که بیت کوین وارد مرحله ثبات طولانی شده است. این روند به همین صورت باقی می ماند مگر این که در سال ۲۰۲۰ هیجان و شتاب بیشتری به پاداش استخراج تعلق گیرد وگرنه همان بازه ۹۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار را نگه می دارد.

عوامل موثر بازگشت قیمت بیت کوین به 13 هزار دلار

رکود شدید بازار سهام، در روزهای نخست این هفته به دلیل سست بودن پایه های کلان اقتصادی، ترس از رکود اقتصاد با توجه ویژه یک اقتصاد دان بر منحنی عملکرد معکوس اوراق بهادر، به طرز ناگهانی ایجاد شد.

در هفته اخیر روند حرکت اوراق بهادر خزانه امریکا عکس شد و از نظر بسیاری از تحلیلگران بازار، نشان دهنده شروع دوره رکود اقتصادی بود. در همین حین قیمت طلا به وفور افزایش یافت و بسیاری از سرمایه گذاران را واداشت تا بیاندیشند که بیت کوین همانند طلا می تواند به عنوان یک ذخیره مفید و باارزش برای نوسانات تعلق گیرد.

اگر واقعا آمریکا و سایر کشورها در حال رسیدن به رکود اقتصادی باشند، توجه به بازار ارز دیجیتال و خصوصا بیت کوین افزایش خواهد یافت و شاید در آینده نزدیک ثمرات این توجه روشن شده و شاهد افزایش قابل توجهی در ارزش بیت کوین باشیم.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.