اوضاع اتریوم هایی که به علت باگی در کیف پول فریز شدند معلوم نیست

0 16
۲ min read

اوضاع اتریوم هایی که به علت باگی در کیف پول فریز شدند معلوم نیست : مقدار نامعینی از مبالغی که در کیف پول های شبکه اتریوم وجود دارند، به علت وجود مشکلات کدنویسی نرم افزار کیف پول Parity فریز شده هستند و نمی توان آنها را برداشت کرد.

شخصی از اعضای توسعه دهندگان گیت هاب با اسم کاربری devopps199 ، موفق شد به شکل تصادفی تابعی را به اجرا در آورَد که با استفاده از آن توانست مالکیت کیف پول های چند امضایی را، به یک آدرس کیف پول عادی انتقال دهد.

بعد از این، آن شخص این قرارداد کیف پول را از بین برد. این مسئله باعث شد تا کیف پول هایی که به قرارداد ذکر شده متصل بودند، از دور خارج شده و مبالغ موجود در آن ها غیر قابل برداشت بشود.

مطالعه بیشتر : زمان راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ و ویژگی‌های این نسخه چیست؟

این آسیب پذیری در شرایطی پیش آمد که در ماه جولای نیز از کیف پول اتریوم parity به سبب باگ بزرگ چیزی در حدود ۳۲ میلیون دلار به سرقت رسیده بود.

تا کنون مبلغ دقیقی از اتریوم های قفل شده مشخص نشده است ولی با در نظر گرفتن داده های سایت EtherNodes.org کیف پول Parity مبلغی در حدود بیست درصد از کل شبکه را تشکیل می¬دهد؛ در این صورت مقدار آن باید حداقل ۱۰۰ میلیون دلار اتریوم باشد.

کاربر devopps در گفتگویی که با coindesk داشته است، اظهار کرد که او در زمینه قراردادهای هوشمند شخصی تازه کار است و در هنگامی که در حال بررسی نمودن علل هک قبلی بوده است، به این مشکل برخورد می کند.

برخی از توسعه دهندگان، هاردفورک را به عنوان تنها راه حل برای این مشکل به شمار می¬آورند درحالی که به طور قطع، هاردفورک جدید یک چالش بزرگ برای شبکه محسوب خواهد شد.

پیام رسمی هشدار کیف پول :Parity

” توصیه ما به کاربرانمان این است که تا زمان حل شدن این مشکل، به فعال کردن هیچ یک از کیف پول-های چند امضایی دیگر نپردازند. علاوه بر این، لطفا تا اطلاع بعدی هیچ اتری را به کیف پول های قابل استفاده خود ارسال ننماید.
به همه شما اطمینان می دهیم که ما به بررسی نمودن وضعیت موجود خواهیم پرداخت و یک به روز رسانی جدید را با جزئیات بیشتر به زودی منتشر می کنیم. “

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از