Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

تاثیر چین در افزایش قیمت بیت کوین

0 29

تاثیر چین در افزایش قیمت بیت کوین :در سه ماهی که گذشت از ۳.۹۱۱ به ۸.۶۵۰ دلار قیمت هر یک بیت‌کوین افزایش یافته است که این موضوع از یک حرکت و جهش قدرتمند و با روند صعودی در حجم معاملات ممکن است.

در همین هفته‌ها سی‌سی‌ان خبر از علاقه روزافزون کاربران چینی در موتورهای جستجوی این کشور برای جستجوی کلمه و عنوان بایدو (Baidu) که به معنی بیت‌کوین است با مقایسه با سال ۲۰۱۸ افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

این مسئله نشان دهنده روند بالقوه افزایش درخواست سرمایه‌گذاران کوچک برای بدست آوردن این منبع را نشان می‌دهد.

طبق صحبت سا شیائو (Sa Xiao) که عضویت در مجمع قانون‌پژوهان بانک مرکزی چین را دارا است، به‌دست آوردن یا نگهداری از ارز بیت‌کوین در کشور چین خلاف قانون نمی‌باشد.

بر اساس گزارشی که سی‌ان‌لجر (CnLedger) که از خبررسانان معروف خبرهای متصل به ارزهای دیجیتال واقع در چین می‌باشد و همچین با توجه به صحبت‌های سا شیائو، که او هم در بانک مرکزی چین از اعضای مجمع قانون‌پژوهان است وهمچین طبق خبررسانی دِ بِیجینگ نیوز (The Beijing News) که نیز درمورد آن اشاره‌هایی کرده است:

– بیت‌کوین داشتن در کشور چین بلامانع و قانونی می‌باشد. اضافه بر این موضوع،جابجا کردن شرایط بیت‌کوین مابین اشخاص نیز مشکل قانونی ندارد.

با این حال عرضه و تقاضا ارزدیجیتال بیت‌کوین و همچنین کارکردن صرافی‌های ارزدیجیتال طبق روال گذشته منع قانونی دارد و دولت فعالیت‌های گوناگونی برای تنگ کردن عرصه توانایی انجام معامله، انجام داده است.

مطالعه بیشتر:قانون های مهمی که قبل از سرمایه گذاری در بیت کوین باید رعایت کنید

براساس گزارشات محیطی اشخاصی که علاقه‌مند به خرید و فروش در صرافی‌های فرابورس و یا صرافی‌های بین المللی هستند با استفاده از تتر موفق شده‌اند که ممیزی ها فیلترینگ اعمال شده از جانب دولت را بی اثر کنند.

طبق مشکلات موجود و جنگ‌های اقتصادی این اواخر بین چین و ایالات متحده آمریکا رخ داده است، و با منظور کردن کدهایی اضافی و فعالیت‌های تلافی‌جویانه دو کشور را بیشتر کرده است، طرفداران متمایل به بیت‌کوین را در چین اضافه کرده است.

تاثیر چین در افزایش قیمت بیت کوین

البته یک تحلیل‌گر بازار جهانی به نام الکس کروگر (Alex Kruger) معتقد است که احتمال دارد هم زمان شدن بیشتر شدن طرفداران بیت‌کوین و نتایج مذاکره‌های اقتصادی، یک حادثه کاملا اتفاقی باشد.

وی در مورد این موضوع گفت:

– صحبت‌های بسیازی در مورد با موضوع که چگونه کشور چین عامل عمده حرکت صعودی بیت‌کوین از هفته نخست ماه می بوده است، در جریان است. طبق همین مسئله بنا قصد دارم به بررسی ترند شدن بیت‌کوین در بایدو بپردازم. حتما محبوب شدن بیت‌کوین در کشور چین سیر صعودی دارد.

توجه به بیت‌کوین فقط با جنگ اقتصادی و نرخ یوان پس از پایین آمدن از نرخ ۶۰۰۰ دلار همزمان شده است. جنگ اقتصادی که زمان زیادی از شروع آن می‌گذرد و در طول این مدت ادامه داشته و در گذشته نیز هر از چندگاهی به بالاترین حد خود رسیده است را تجربه کرده است.

این احتمال وجود دارد که چگونگی روابط بین جنگ اقتصادی و بیت‌کوین از طرف رسانه‌ها کنترل شود و در انتها باعث یک پیشگویی که محقق‌اش کرده‌اند شود.

در ابتدای ماه می امسال، یکی از نشریه‌های سازمانی به اسم دیار (Diar) که بصورت هفتگی و پلتفرم برگزیده داده که توجه خود را بر روی تمام بازار ارز نگه داشته است، طی گزارشی که جدیده منتشر کرده، نشان داد که تراکنش و جابجایی‌هایی که در درون زنجیره و در پروتکل بلاک‌چین تتر در دومین سه ماهه سال ۲۰۱۹ موجود بوده است روندی صعودی پیدا کرده است.

تراکنش و جابجایی‌هایی که در درون زنجیره و در پروتکل بلاک‌چین تتر در دومین سه ماهه سال 2019 موجود بوده است روندی صعودی

 

کشور چین ۶۲ درصد از جابجایی‌های بلاک‌چین تتر را از ماه آوریل تا ژوئن به خودش اختصاص داده است و با بررسی مقدار آن با دیگر مناطق باید گفت که در دیگر جاها کاهش یافته است.

طبق چیزی که داده‌های داخل شبکه‌ای به ما نشان می‌دهند حرکت‌های تتر در حال طی کردن بالاترین مقدار خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ می‌باشد، و این در حالی صورت می‌گیرد که بر روی تقویم هنوز یک ماه تا رسیدن به این بازه زمانی، فرصت باقی مانده است.

با همه این مسائل، چیزی که از ارزش بالاتری برخوردار است این موضوع است که مقدار ورودی و خروجی از صرافی‌های کشور چین با توجه به مقدار بازارهای اقتصادی کشور‌های غربی و جهانی خیلی بالاتر است و بیشتر از نصف از ارزش تمام تراکنش‌ها از طرف کشور چین است.

با نظر به اینکه تایید شده بود که ۹۵ درصد از مقدار معاملات در بازار مبادله دنیا ارز ساختگی دیجیتال و مصنوعی است. بر طبق همین حجم تایید شده بازار آینده و صرافی‌های بر طبق قانون، و غالب و اکثریت حجم معامله‌ها، به بیت‌کوین که ارز غالب شده بر بازار است مربوط می‌شود.

ممکن است واقعیت‌های غیر قابل باوری وجود داشته باشد که روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال از طرف کشور چین حادث شده است؛ ولی داده‌ها ناظر به این مسئله هستند که کشور چین تنها فقط یکی از چند دلیل سرعت بخشیدن به روند اوج گرفتن ارزدیجیتال بیت‌کوین بوده است.

 

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.