Ethereum (ETH)
$۲۲۰.۶۲
+۴.۳۳%
Bitcoin (BTC)
$۱۰,۰۵۹.۴۷
-۱.۲۶%
Litecoin (LTC)
$۷۷.۰۳
-۲.۱۲%
Dashcoin (DSH)
$۰.۰۲
Monero (XMR)
$۷۶.۱۱
-۲.۶۶%
Dogecoin (DOGE)
$۰.۰۰
-۳.۴۸%
Ripple (XRP)
$۰.۳۱
-۲.۷۷%

آغاز موج ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری بیت کوین (FOMO)!

0 21

در این مطلب می خواهیم در مورد آغاز موج ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری بیت کوین (FOMO)! توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، با توجه به آمار و اطلاعات موجود قیمت بیت کوین بالاخره از مرز ۱۰۰۰۰ دلار عبور کرد . این اتفاق در روز جمعه و در یک جهش ناگهانی اتفاق افتاد و از مرز ۹۰۰۰ دلار عبور کرد و به ۱۰۰۰۰ دلار رسید و حتی صبح شنبه هم ۱۱۲۰۰ دلار را هم زد.

همین اتفاق سبب شد تا بسیاری از تحلیلگران بازار ارز از جمله  Thomas Lee از موسسه سرمایه گذاری شناخته شده  Fundstrat پیش بینی کنند که fomo  ( ترس از دست دادن فرصت) بار دیگر به بازار کریپتو باز می گردد. او در توییتری خاطر نشان کرد که پس از رسیدن بیت کوین به رقم ۱۰۰۰۰ دلار، کسانی که به آن برای سقوط ۹۰ درصدی نگاه حسرت آمیز داشتند و معتقد بودند که بیت کوین برای همیشه مرده است دچار fomo  خواهند شد.

بیشتر بدانید:آیا بیت کوین قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری را تجربه می کند؟

و به نظر می رسد که بعد از عبور بیت کوین از ۱۰۰۰۰ دلار در روز جمعه، fomo   وارد بازار کریپتو شده است. درستی این جریان به واسطه ی سرویس تحلیلی کریپتو (ViewBase) ثابت شد که نشان می داد جریان عظیمی از استیل کوین ها به سمت صرافی ها سرازیر شدند. به شکل دقیق تر باید گفت تنها پس از گذشت یک ساعت از عبور قیمت از ۱۰۰۰۰ دلار، کوین هایی با پشتوانه دلار مثل تتر، راه خود را به سوی صرافی ها باارزش ۲۵ میلیون دلار باز کردند.

شروع موج ترس از دست رفتن فرصت سرمایه گذاری بیت کوین

همچین جریان عظیمی نشان دهنده ی این است که بسیاری از سرمایه گذاران و احتمالا هودلرهای ( نگه دارندگان) بزرگ کریپتو،  بعد از عبور ارزش بیت کوین از ۱۰۰۰۰ دلار، به دنبال تخصیص دوباره ی بودجه در این حوزه هستند. تاثیر خریداری بیت کوین با استیل کوین ها بر روی بازار به صورت کامل مشخص نیست.

بیشتر بدانید: بانک ها در رابطه با بیت کوین و بیت کوین کش چه می کنند؟

انتشار میلیون‌ها دلار توکن USDT توسط تتر

با هجوم موج استیبل کوین ها به سوی صرافی ها، تتر، کمپانی پشت USDT، مقدار بیش تری از این توکن ها را منتشر کردند.این مسئله به این نکته اشاره دارد که علاوه بر انتشار توکن های بدون پشتوانه توسط تتر ، سرمایه گذاران و شرکای بیتفینکس (Bitfinex)هم به نوعی برای بالا بردن تقاضا برای USDT و بیت کوین، اقدام به تزریق سرمایه و پول به اکوسیستم استییل کوین کردند.

هم اکنون تعداد توکن های USDT موجود در چرخه در بالاترین حد خود قرار دارند و ارزش آن ها تقریبا به ۳.۸ دلار می رسد که این خود نشان بارز سرمایه گذاری افراد است. باتوجه به اخباری که قبلا در این رابطه منتشر شده است، USDT در حال از دست دادن رابطه ی یک به یکش با دلار امریکاست و با این که هم اکنون در بالاترین حد فروش خود قرار دارد، با ۰.۹۹۴ دلار معامله می شود. این خود نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال دامپ کردن استییل کوین ها برای بیت کوین، اتریم و سایر ارز های دیجیتال با مارکت کپ بالا هستند.

بیشتر بدانید: نظرسنجی در توییتر: آینده بیت کوین

عده ای از این هم پا فراتر گذاشته اند و می گویند هر موقع تتر اقدام به توزیع حجم عظیمی از USDT کرد، بدانید که یک رالی بزرگ تر در پیش است. مثلا تحلیلگری به نام Flib Flib معتقد است که با توجه به حرکات بازار تتر، می تواند حرکات بعدی بیت کوین را پیش بینی کند.

در واقع در طی این چند ماه، میلیون ها دلار USDT به سمت بازار بیت کوین روانه شده که ظاهرا حرکت را به سمت بالا پیش بینی می کند.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.