۵ تاریخ پر اهمیت بیت کوین قبل از هاوینگ در سال ۲۰۲۰

0 61
۴ min read

۵ تاریخ پر اهمیت بیت کوین قبل از هاوینگ در سال ۲۰۲۰ : از اوایل سال ۲۰۱۹ بیت کوین یک رشد تصاعدی را، بجز در مواقعی خاص که دچار ریزش های مقطعی شد، در پیش گرفت.

قرار است که در یکی از روزهای ماه می سال ۲۰۲۰ یکی از وقایع مهم در کل تاریخ بیت کوین رخ دهد در حقیقت قرار است پاداش استخراج شبکه نصف شود؛ تقریبا ۸ ماه تا رخ دادن این موضوع باقی مانده است.

در ادامه قصد داریم که شما را با چند رویداد مهم که در تاریخ بیت کوین رخ داده است آشنا سازیم:

۲۲ آگوست (۳۱ مرداد):

اعلام رای دادگاه نیویورک برای صرافی بیتفینکس و ارز دیجیتال تتر  کمپانی مادر صرافی بیتفینکس(Bitfinex) و استیبل کوین تتر؛ آی فینکس (iFinex) در اوایل سال ۲۰۱۹ به علت پولشویی و عدم شفافیت لازم در ارائه مدارک توسط دادگاه عالی نیویورک احضار شدند.

در آن زمان صرافی بیتفینکس به همراه تمامی کارها و فعالیت هایش توسط دولت آمریکا ارزیابی می شد و همین امر موجب شده مارکت کپ تتر دچار افت شود و کاربران اطمینان خود را به او از دست بدهند.

دادگاه نیویورک تا کنون چندین مرتبه نظر قطعی خود را در این خصوص به تعویق انداخته است، چرا که رای آن ها می تواند تاثیر زیادی روی بازار ارز دیجیتال و بیت کوین بگذارد. نهایتا قرار بر این شد که این دادگاه در تاریخ ۳۱ مرداد رای نهایی خود را اعلام کند.

چنانچه رای دادگاه مثبت باشد بیت کوین می تواند هم چنان به کارهای خود ادامه دهد و اگر رای دادگاه منفی باشد این شرکت متهم شده و در هر دو صورت این موضع در بازار و جامعه بیت کوین تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

مطالعه بیشتر: پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال

۲۳ سپتامبر (۱ مهر):

پروژه Bakkt به صورت رسمی راه اندازی خواهد شد .شروع و راه اندازی قراردادهای آینده بیت کوین قرار است توسط شرکت بکت ( Bakkt )انجام شود.

این شرکت مدت ها تلاش می کرد تا یک تاییدیه رسمی از کمیسیون SEC دریافت نماید. در آخر نیز توانست تاییدیه اولیه را بگیرد و شروع به راه اندازی نمونه تستی پلتفرم خود کند.

مدیران این شرکت اظهار داشتند که نمونه اصلی آن در تاریخ ۱ مهرماه به صورت رسمی منتشر خواهد شد. این موضوع تغییرات زیادی را در بازار ارز به وجود خواهد آورد.

این شرکت می تواند با وارد کردن سرمایه گذاران سازمانی به مارکت کریپتو طور کلی حجم تمام بازار را افزایش دهد. مطمئنا با به راه افتادن این پلتفرم تغییرات زیادی در بازار ارز ایجاد خواهد شد.

۱۳ و ۱۸ اکتبر (۲۱ و ۲۶ مهرماه):

اعلام نظر نهایی کمیسیون SEC در رابطه با ETF های Bitwise و VanEck/SolidX

به نظر می رسد قرار است در مهر ماه رویدادهای مهمی برای بیت کوین و کریپتو رخ دهد. متصدی بررسی صندوق های آتی یا همان ETFهای بیت کوین، کمیسیون SEC است.

تا به امروز درخواست های زیادی به این شرکت ارسال شده که دو تا از مهم ترین آن ها Bitwise و VanEck/SolidX هستند و طبق گفته کمیسیون این دو شرکت رای نهایی خود را در تاریخ ۲۱ و ۲۶ مهرماه دریافت می کنند.

مطالعه بیشتر: پیش بینی جهش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹

۲۸ اکتبر (۶ آبان ماه):

پایان داستان Mt. Gox و خسارت های پرداخت شده Mt.Gox یکی از اولین صرافی های کریپتو واقع در ژاپن است. این شرکت ۸۵۰۰۰۰ در سال ۲۰۱۱ بیت کوین را در جریان هک از دست داد.

این شرکت تا به امروز هنوز تحت تاثیر این زیان و خسارت قرار دارد چون طبق رای نهایی دادگاه شرکت موظف است خسارت مشتریان را به طور کامل به آن ها پرداخت نماید.

مدیران صرافی Mt.Gox با فروش بیت کوین به صورت پله ای و در مقاطع مشخصی این خسارت را جبران می کنند.

مسئول Mt.Gox در تاریخ ۶ آبان بیان کرد:

آخرین برنامه این صرافی برای پرداخت پول به خسارت دیدگان این حادثه منتشر خواهد شد و تا ۶ ماه پس از آن نیز این پرداخت ها به طور کامل به پایان می رسد و پرونده زیان و خسارات این شرکت بسته خواهد شد.

با بسته شدن این پرونده بخش عظیمی از دست کاری هایی که در بازار بیت کوین وجود دارد از بین خواهد رفت. بسیاری از افراد معتقدند مقصر نابسامانی هایی که در بازار وجود دارد شرکت Mt.Gox است.

درباره این مطلب گفت و گو کنید

avatar
  اعلان  
اطلاع از